| adriana19_9386 a întrebat:

Buna tuturor.As mai avea o intrebare pentru voi. Iau anticonceptionalele de o luna (rigevidon 21+7) am avut si ciclu menstrual cand am luat cea de-a patra pilula rosie iar de ieri am inceput cea de-a doua cutie, am luat si prima pastiluta alba si deaj nu mai sunt pe ciclu. Intrebarea mea este cand as putea intretine relatii sexuale neprotejat si mai ales daca partenerul poate ejacula in mine happy. Astept raspunsuri. Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Anticonceptionalele luate corect te protejeaza de sarcina tot timpul, inclusiv in pauza de cele 7 zile.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In orice moment, esti protejata dupa a saptea pilula din prima folie si vei fi protejata tot timpul cat le iei.

| Nikolas28 a răspuns:

Domnisoara ADRIANA ca sa intretii relatii sexuale cu partenerul tau de viata trebuie sa lasi anticonceptionalele pe care le iei.Banuiesc ca vrei sa ramai insarcinata sau nu stiu dumneavoastra stiti mai bine. Dar eu cred ca daca lasi anticonceptionalele atunci poti face neprotejat.pa

| FloareDeColt_1777 a răspuns:

Din acest motiv se numesc anticonceptionale, ca sa faci sex neprotejat fara sa ramai insarcinata. Te protejezi numai daca exista suspiciunea unei boli cu transmitere sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NuNu am nici un raspuns.