| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.as vrea sa stiu si eu daca e bine sa iau pasti desi nu mai st virgina.laura 17ani multumesc

7 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Draga Laura. Actul sexual in sine este liber consimtit chiar daca esti inca minora.Credinta este la fel si o ai in tine, ea nu se gaseste in vorbele preotului si nici sub patrafirul lui(a nu se intelege gresit) Daca simti ca-ti face bine poti sa iei pasti si sa te impartasesti si fara confesiune.Ca vorba ceea ''Dumnezeu ti-a dat Dumnezeu tia luat, pe cata vreme preotul nu vad ce. Sa ne auzim cu bine.

| arrriadna a răspuns:

Da! Daca simti asa, mergi la spovedit si impartasit si gata, te incadrezi si in "dogme".

| rey a răspuns:

Nu inteleg chiar crezi in legendele alea?
Du-te si gata, chiar daca ar exista chestia aia nu ar fi ceva... de neiertat.
Go Go Go.

| L a răspuns:

Poi inainte spovedeste-te si spune-i preotului ca nu mai esti virgina. Daca el iti poti spune ca poti lua ff bine, daca nu macar te poti spovediwinking

| radu75 a răspuns:

Eu nu stiu de ce dar cred ca se referea la pastile(anticonceptionale). daca e asa asteptam o confirmare si apoi dam si sfaturi!

| lindsay a răspuns:

Laura, Pastile nu au legatura cu starrea ta de sexualitate. Indiferent daca esti activa sau pasiva, tot fiinta umana esti. unii vad sexul ca pe un pacat. da. poate asa este insa nu e interzis sa intri in biserica, sa asisti la slujbe sau sa iei Pasti daca ti-ai inceput viata sexuala. Poti sa te spovedesti daca vrei, insa eu personal nu m-as simti bine intrebandu-l pe parinte lucruri asa de personale cand, chiar nu este cazul. Te poti spovedi fara sa mentionezi si aceasta parte. E decizia ta. Te pup, numai bine!:*

| M.T a răspuns:

Rey gadeste dde 2 ori inainte sa raspunziwinking
cel mai bine ar fi sa te duci sa te spovedesti si sa vorbesti cu peorul si el iti va spune. cum spune si lorywinking