| anonimaforever a întrebat:

Buna tuturor, as vrea sa știu și eu dacă pot rămâne gravida dacă am luat spermă pe deget și am pus înăuntru dintr-un prezervativ care era de 4 zile in camera băgat intr-o cutie și as vrea sa știu dacă mai era bună…fără jigniri, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Spermatozoizii mor la contactul cu aerul, asadar sperma de pe degete, prosoape, chiloti, wc, apa din baie sau de oriudne crezi tu ca ai cules-o NU este buna, fiindca spermatozoizii sunt morti din prima secunda cand a fost elminata afara.

Nu poti ramane gravida cu smecherii de acest fel, ci numai prin contact sexual vaginal si numai cand esti in perioada ovulatorie.

5 răspunsuri:
| MihaiAlexandru11 a răspuns:

Bună! Din câte știu, numai atingerea a organului sexual al bărbatului în cel al femeii poate creea o sarcina sau atingerea spermatozoizilor de cel al femeii.In cazul a ceea ce ai făcut tu, cantitatea de spermă cred ca este infantila pentru a creeat sarcina.Cat despre tine, ai și tu grija ce faci și cum faci, ca de la o simpla joaca se pot intampla multe!

| MihaiAlexandru11 a răspuns (pentru MihaiAlexandru11):

Cantitatea este infantila pentru a creea sarcina*

| anonimaforever explică (pentru MihaiAlexandru11):

Deci sa inteleg ca nu pot rămâne gravidă