| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa va intreb parerea.Credeti ca o relatie la distanta poate functiona? Eu sunt din Oradea iar el e din Brasov.Ne intelegem foarte bine.Eu consider ca daca ar vrea doar o aventura n-ar tine legatura cu mine avand in vedere ca ne-am vedea foarte rar.Si inca ceva as vrea sa va mai intreb.Cati dintre voi ati avut o relatie la distanta? si daca a functionat? daca nu atunci de ce?

Răspuns Câştigător
| Iuliana94 a răspuns:

Normal ca o relatie la distanta functioneaza. Eu am o relatie astfel. Prietenul meu pleaca cate 2-3 luni in alta tara de exemplu, si reusim sa se pastram comunicarea si sa ne pastram si relatia. totul depinde de comunicare, incredere si iubirea pe care o aveti unul fata de celalalt.Ai incredere. nu asculta de cei ce iti spun ca o relatie la distanta nu merge pentru ca nu au dreptate.Nu toata lumea stie sa intretina o astfel de relatie. este dificil, dar este un obstacol in calea iubirii voastre pe care il puteti trece. depinde doar de voi.

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Deci pentru ca probabil esti adolescenta merge!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut.
Si eu sunt in situatia ta, dar numai in vacanta de vara.In rest, el e alaturi de mine, deoarece e in orasul meu la fac.
Evident ca poate functiona.Conteaza sa va intelegeti bine, sa aveti sentimente puternice, incredere si rabdare.
Nu tot timpul veti fi la distanta.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceea ce spui se intampla des acum din cauza internetului. E de ajuns o fotografie in care dam peste o privire care ne hipnotizeaza. De un gand preschimbat in licar de ecran, in care ne recunoastem propriul gand. Ne trezim apoi din ce in ce mai convinsi ca undeva, in "cealalta emisfera a pamantului" se afla jumatatea noastra de inima si ne petrecem fiecare zi facand planuri cum sa rasturnam lumea. Cu toate acestea cate dintre aceste iubiri au insa sansa sa reziste si sa iasa invingatoare din lupta cu distanta, frigul asteptarii, gelozia, greutatile materiale, radacinile care ne tin legati de un loc anume, de un cuvant spus pe limba parintilor nostri? Dureros de putine.
Insa jocul de-a dragostea care nu tine cont de distante exista, e o competitie si din cand in cand, cineva ajunge la destinatie.

| Lykee a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita...

| daniellllaaaa a răspuns:

Sigur ca poate functiona o relatie de la distanta. Asta numai in cazul in care ai foarte multa incredere in acea persoana si la randul ei si ea trebuie sa aiba incredere in tine! Mult scces!

| Inthevampire a răspuns:

Heii, eu cred ca nu prea functioneaza, eu am avut un prieten, din brasov, iar eu sunt din Galati, relatia noastra nu a mers prea bine, si pana la urma neam despartit.Bafta, poate tu ai noroc.winking