| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor!
Ce credeţi despre tinerii şi educaţia sexuală din ziua de azi?
Referitor la cei care îşi încep devreme viaţa sexuală, de ce s-a ajuns aşa?
http://www.dejeanul.ro/......ta-scolii/

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lipsa de educație și setea după ceva care nu știu că trebuie să aibă simțul răspunderii!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Pentru ca asa cred ca-i la moda!
Isi vad prietenii care s-au dezvirginat toti si vor sa fie ca ei! nu se gandesc deloc la consecinte!

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns:

Cel mai cult răspuns care pot să-l dau la așa o întrebare este un citat din Moromeții:

Ca să întrebe proștii.

De ce s-a ajuns așa? Păi e demult așa, de fapt așa a fost mereu, Acum o mie de ani dacă nu aveai copii la 14 ani erai deja bătrână și probabil sortită să mori singură. În schimb acum ți se bagă pe gât că o să mori și o să faci cancer și eventual o să îți mai crească și un picior dacă faci sex la 14 ani. E fals, e doar o metodă de a speria copiii ca să nu vină cu alți copii acasă. Ce-i drept mulți copii sunt proști și după se plâng că nu știu cum să-i zică lu mami că o să aibă un nepoțel. După natură e normal să faci sex de când ai menstruație, că până la urmă ăsta e scopul ei, reproducerea, după religie e normal să faci sex după căsătorie (și asta era absurd, că acum 2000 de ani pe vremea când se scria biblia te căsătoreai oricum la 14 ani) și după mine e normal când vrei tu și când nu ești suficient de prost să ajungi acasă însărcinată și cu bts-uri.

Răspuns utilizator avertizat
| Oana92 a răspuns:

Problema e ca lor nu le face nimeni educatie sexuala, asta e cea mai mare problema a lor!

| Dianatips a răspuns:

Fi-ti seriosi...da, intr-adevar sunt nenumarate cazuri in care copii de 12 ani isi incep viata sexuala fara sa fie informati, dar nu e o noutate, spre exemplu mama mea si-a inceput viata sexuala la 16 ani, cu tata, si cu el a ramas toata viata, pe mine m-a avut doar la 28 de ani. Deci exista si exceptii de la "regula". Incercati sa vedeti si partile bune din prezent, ca sunt o gramada. Drogurile, sexul, au existat tot timpul. Singura diferenta dintre trecut si prezent e tehnologia happy