| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor :*
Cum sa fiu la prima intilnire(el este de alta religie-baptist), eu sunt ortodoxa, nu stiu cum sunt ei(baptistii), sunt sigura ca o sa-mi propuie intilnire dar nu stiu ce sa fac si cum sa ma comport?
Eu am 14 ani si el are 14 ani happy
Funda si Voturi pentru raspunsuri concrete happy

Răspuns Câştigător
| maria999 a răspuns:

Nu trebuie sa te comporti intr-un anumit fel. Daca te comporti obisnuit asa cum o faci tu in viata de zi cu zi trebuie sa mearga intalnire. Nu stiu exact cum baptisti, dar atat timp cat va simpatizati unul pe celalalt nu cred ca este importanta religia. Nu trebuie sa faci ceva anume la intalnire trebuie sa lasi lucrurile sa vina de la sine si sa te comporti normal. Multa bafta!

| infinityskylines a răspuns (pentru maria999):

Multumesc, o sa am mare nevoie de ea happy
Totusi este prima mea intilnire si imi este frica.

| maria999 a răspuns (pentru infinityskylines):

Nu ai de ce sa-ti fie frica! O sa vezi ca totul o sa fie bine! happywinking

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este un baiat bun va ve-ti intelege. Nu-ti fa probleme.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in discutiile voastre nu amestecati religia, totul va decurge ca intre doua fiinte normale care se plac si doresc sa intemeieze o relatie bazata pe dragoste si iubire.

| Doub a răspuns:

Mno, cand o sa-ti "propuie"? Chiar daca e de alta religie, tot om e. Te comporti normal.

| infinityskylines a răspuns (pentru Doub):

Mersi frumos de sfat:*

| DroGhys a răspuns:

Trebuie sa fii tu insati si ce treaba are religia? Sunt o gramada de subiecte de vorbit. Lasa treaba cu religia pentru alta data, ca doar nu va casatoriti acum.

| infinityskylines a răspuns (pentru DroGhys):

Corect,Multumesc mult de sfaturile date :^

| DroGhys a răspuns (pentru infinityskylines):

Npc ^_^

| infinityskylines a răspuns:

Va multumesc tuturor foarte mult pentru sfaturi:*
Dar totusi am hotarit fundita o dau- maria999 :^

| corbulalbrosu a răspuns (pentru infinityskylines):

Parintii mei sunt de religii diferite mama reformata, tata ortodox, bunica mea catolica, insa acest amalgam de credinte nu a afectat niciodata armonia din familia mea. Eu sunt ateu, dar cu toate astea ma inteleg perfect cu totii.Am primit cererea ta de prietenie si mesajul atasat.Iti doresc multa fericire.Pa, pa.

| infinityskylines a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc tare mult, frate happy happy