| IngerasTristCuAripiFrante a întrebat:

Buna tuturor
Daca ati fost vreodata dezamagit de cea mai importanta persoana din viata voastra va rog sa ma ajutati
Fostul meu iubit m-a dezamagit enorm,si-a batut joc de mine si m-a folosit,timp in care si-a jucat foarte bine rolul de indragostit.
Am auzit din gura lui o multime de jigniri pe care eu nu as fi in stare sa i le spun nici celui mai mare dusman al meu.
Ma simt ultimul om de pe pamant cand ma gandesc ca a profitat de mine,iar eu am crezut in iubirea lui si i-am oferit ce aveam eu mai de pret,ceea ce se ofera doar o data in viata persoanei potrivite.
Simt ca viata mea nu mai are nici un rost si nu mai am chef de nimic
Nici nu stiu sigur daca pe el il urasc asa mult in momentul asta,sau pe mine pentru ca am fost asa proasta si am crezut in el(e un actor foarte bun)
Pe langa faptul ca inima imi e zdrobita in bucatele, simt ca nu o sa mai pot avea incredere niciodata intr-un baiat
Sincer eu nu stiu ce sa mai fac
Va rog sa ma ajutati
Multumesc
P.S: nu stiu daca conteaza, am aproape 20 de ani

12 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy
Offf imi pare rau pentru tine ca treci prin asta acum.Chiar te inteleg cum te simti si cat de mult te doare.Prin asta trec si eu acum si pot spune ca simt ca numai am nici o putere sa inaintez.Si fostul si-a batut joc de mine in ultimul hal, mi-a calcat sentimentele in picioare si practic ma distrus.A distrus fiecare particica din mine, mi-a lasat inima ranita si nu se va mai vindeca niciodata.
Te inteleg perfect cum te simti in aceste momente.Este cumplit cand persoana pe care o iubim cel mai mult ne dezamageste.Cea mai mare durere a vietii care nu poate fi descrisa in cuvinte.
Trebuie sa ai multa vointa si putere sa te ridici si sa iti spui singura"stop". Aceste persoane nu au ce cauta langa noi. Poate ca uneori nu ne este scris sa ramanem alaturi de persoanele pe care noi ni le dorim cel mai mult.Fiecare relatie va fi o lectie de viata pentru noi. Poate ca nu a fost dat sa fie si desi ne doare trebuie sa ne resemnam sa mergem mai departe oricat de greu este.
Niciodata viata nu va fi asa cum ne-am dorit noi.Mereu ne va da lovituri dupa lovituri pe care poate pe unele dintre ele nici macar nu le meritam.Fiecare lovitura primita ne va face mai puternici.Trebuie sa intelegem ca o persoana care ne iubeste nu ne-ar face niciodata acest lucru,si anume sa isi bata joc de noi, sa ne dezamagesca si sa ne faca sa ne simtim ca ultimul om. Trebuie de acum incolo sa alegem cu grija persoanele si sa ne gandim inainte, sa cunoastem aceea persoana sa ne dam seama daca merita s-au nu sa tinem la ea, pentru ca noi vom avea de suferit nimeni altceva.
Poti sa plangi sa te descarci, uneori acesta este cel mai bun lucru.Incearca sa scrii pe o foaie tot ce te deranjeaza la el, toate lucrurile si cuvintele urate pe care ti le-a adresat pe urma sa arzi aceea foaie ai sa vezi ca te vei simti mai bine.
In astfel de momente trebuie sa fi tare si sa acepti realitate si sa ne gandim ca intr-o buna zi vom gasi si aceea persoana care ne va iubi la randul ei si nu ne va face sa suferim.
Capul sus, spera si nu te da batuta nici o clipa din drumul tau. Timpul o sa vindece aceasta rana, insa este nevoie doar de rabdare si intr-un final va fi totul mai bine.
Ai incredere in tine, si incearca sa o iei usor usor mai departe si da o sansa unui nou inceput care va fi de o mie de ori mai bun ca si aceasta.
Indiferent de cat de raniti voata merge inainte nu inapoi.Trecutul e trecut si acolo trebuie sa il lasam.
Intr-o buna zi va fi bine si pentru tine si vei fi fericita cu adevarat.
Bafta si ai mare grija de tinehappy
Daca mai ai nevoie de ajutor sunt aici sa te ajut cu placere.
:*

| CristinaElena96 a răspuns:

Buna,draga mea si eu am fost dezamagita si inca mai sunt bineinteles tot de un baiat dezinteresat caruia nu-i pasa de nimic, nu putem continua viata alaturi de persoane nepasatoare, care arunca cu jigniri si poate se va ajunge si la violenta.Din pacate noi fetele suntem mai fragile, mai sensibile si punem la suflet orice.Gandeste-te ca viata ta nu a inceput si nici nu se termina cu el.Ridica-te si nu te lasa calcate de persoane care nu-ti aduc nici un folos in viata ta.Ai grija de tine!

| GabiArian22 a răspuns:

Stai linistita nu esti singura in situatia asta.Persoana de langa tine este totul in momentul in care iubesti, iti dedici pentru ea toata dragostea toata atentia, tot ce are nevoie doar sa se simta bine si sa fie fericit/a.In momentul cand iubesti esti orbit de partener, refuzi sa vezi unele lucruri, chiar daca te pacaleste sau daca se foloseste de tine esti prea indragostit sa iti dai seama de ce se intampla si esti orbit.
Vezi tu atunci cand esti prea bun cu o persoana si faci totul pentru ea esti luat de fraier/a si in momentul in care realizezi ca si-a batut joc de tine, sau ca a fost cu tine doar pentru a te folosi atunci apare sentimentul acela groaznic de durere peste care nu poti trece asa de usor. Iti spun din experienta ca si eu stiu cum e ca persoana de la care asteptam cel mai mult m-a dezamagit enorm
Nu stiu ce s-a intamplat intre tine si prietenul tau dar iti pot spune cum a fost povestea mea ( nu ca ar conta ) poate te-ar ajuta cu ceva ( asta nu o pot scrie pe public e ceva mult prea...)
Capul sus fii tare si lupta desi e foarte greu in momentele astea, dar orice ai face nu te da batuta o sa iti gasesti pe cineva care te va iubi si te va aprecia pentru ceea ce esti nu pentru ceea ce faci sau sa se foloseasca de tine.

| neutrino a răspuns:

Nu esti nici prima si nici ultima fata care este pacalita de un baiat. Cel putin, ai inteles ceva din aceasta aventura? Spala-te cu apa rece pe ochi si porneste pe un drum nou, cu incredere ca vor veni si zile insorite in sufletul tau.

| Azµre a răspuns:

Să îți vezi înainte de viață să numai privești în trecut și totul va fi bine, vei găsi bărbatul care să te iubească!

| Dariusuu a răspuns:

Treci peste draga mea și încearcă să-l uiți pe tip.
Chiar nu ai nevoie de el și viata nu se oprește aici.
Apreciază-te mai mult și arată-i că poți fi fericită și fără el. Ieși cu fetele în oraș, la un concert, chiar și la o plimbare.
Ai grijă de tine, știu că vei trece peste.

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Degeaba te framanti in tine, nu poti da timpul inapoi.ce a fost a fost, ce s-a intamplat este o lectie pentru tine...nu mai avea incredere oarba in nimeni

| AleXisAleXis a răspuns:

Buna ingeras
Evident ca mai are rost sa iti continui viata.Acesta a fost doar un obstacol peste care tu vei trece. Este imposibil sa nu treci peste.Stai linistita timpul le rezolva pe toate.
El este doar un nesimtit, un needucat si atat. Un baiat de nota minus 1 pentru ca si-a batut joc de tine.
Dupa ploaie iese soarele intotdeauna :X
Nu pune la suflet ce a zis, fii tare! Nu merita sa suferi dupa el.
Timpul rezolva orice rana oricat de adanca ar fi ea.
El nu este cea mai importanta persoana din viata ta! Cea mai importanta persoana din viata ta este mama ta!
El este un nimic din viata ta care ti-a aratat cum e sa suferi. Cu siguranta un alt baiat iti va arata cum este sa fi fericita.
Ai 20 de ani nu mai fi asa naiva sad
Ai grija de tine :*
SA se duca la dracu de bou!

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Conteaza ca ai aproape 20 de ani, deoarece abia esta lainceputul drumului. Te-a folosit? Te-a jignit? Nu te merita si nu te-a meritat si nu are de ce sa-ti para rau.

| rikkimady16 a răspuns:

E greu sa stii ca persoana la care ai tinut si-a batut joc de tine. acum ar trebui sa te ridici, sa te intaresti pe tine. doar tu te poti ajuta. nu trebuie sa te simti vinovata pentru ca ai avut incredere in el. orice om are incredere in persoana pe care o iubeste, dar ar trebui sa fi mai atenta pe viitor. stiu ca este neplacut, dar trebuie sa te ridici si sa te ambitionezi, sa nu te lasi calcata in picioare de durerea asta. nu merita! un om care e capabil de asa ceva nu merita nici o lacrima de-a ta. trebuie sa te gandesti ca undeva, un om ar da orice sa fie cu tine. doar trebuie sa astepti, sa te gandesti ca exista cineva care tanjeste dupa o fata ca tine. nu trebuie sa iti pierzi increderea din cauza ca acest baiat care a facut ce a facut. Intareste-te singura! avand aproape 20 de ani trebuie sa gandesti matur. nu se termina lumea. asta este un fel de lectie pentru viitor. sunt oamenii si oameni pe pamantul asta, unii mai buni si unii mai rai, asa ca si fostul tau iubit. e greu si e dureros, dar trebuie sa te gandesti ca esti o fata speciala, trebuie sa dai dovada de putere si sa te ridici in fata acestui om. sa vada ca nimeni nu poate sa te calce in picioare, ca tu esti o femeie care nu se lasa doborata de orice om lipsit de scrupule ca si el. Fi puternica. tu nu ai pierdut nimic, insa el a pierdut un om care il iubea nespus de mult. timpul le rezolva pe toate, important este sa vrem sa ne ridicam dupa o lovitura de genul acesta si sa nu ne lasam doborati. Bafta:* ai grija de tine>big grin

| RoXynuta a răspuns:

Viata are bune si rele.Si cum se spune...fiecare sut in fund e un pas inainte. Poate ca ti-a facut un bine, pentru ca pe viitor vei sti cum sa iti alegi iubitii si nu vei mai lasa pe orice needucat sa fie alaturi de tine.Cu siguranta ca nu o sa mai ai asa multa incredere in baieti, dar cu timpul vei vedea ca lucrurile se vor schimba.Capu` sus si mult noroc!

| DeathMaster a răspuns:

Auuuu.tu ai 20 de ani si inca mai pui la suflet ce zic idiotii? Eu am avut 14 ani si am fost cu un tip care a doua zi s-a bagat cu alta fata..si cand l'am intrebat ce e cu tipa mi-a spus ca eu am fost doar o distractie de-a lui nimic mai mult si in ziua aia imi pusesem sufletul pe tava si a fost calcat in picioare dar dupa mi-am revenit si nu am mai pus suflet in nicio relatie..nu mai baga in seama idiotii vor doar sa te foloseasca..fii cu picioarele pe pamant nu visa la iubiri ca'n filme ca rar exista..iesi cu prietenele mananca ciocolata..citeste fa ceva sa-ti umple timpul si sa nu te mai gandesti la el:*