| dulcikaAlexa a întrebat:

De mai bine de o luna imi place de un coleg de la mine din clasa! Adevarul este ca eu stau cu el in banca si chiar ma inteleg tare bine cu el ( facem glume si radem in ore ) si as vrea sa fim impreuna dar problema este ca el nu cred ca ma place. Eiii bine ce as vrea de la voi este sa imi dati sfaturi ca sa-l pot "avea langa mine "!
Am facebook-ul lui si nr. de tel. il am si chiar si mess-ul dar imi este rusine sa vb. cu el!
Va roog vreau sfaturi!
Multumesc pup

Răspuns Câştigător
| Z6 a răspuns:

Cu rusinea mori de foame.
De ce sa-ti dai cu parerea daca te place sau nu?
Intreaba-l! N-ai de pierdut!
O sa-ti para rau mai tarziu, crede-ma.

3 răspunsuri:
| seneorita a răspuns:

Sall. 1- ai putea sai scrii in calitte de o prietena simpla si apoi sa incepi a vb mai mult cu el.Deobicei baietilor le place sa vb despre ei, despre preferinte si multe altele adica tot cei intereseaza.in fiecare zi tot mai mult vb. 2- Daca este destept la vreun obiect adica fizica, informaticaa sau altcela ai putea sa-i propui sa te ajute intilniduva seara 3- Da o petrecere unde il vei invita si pe el si poti sa ii spui tot ce simnti---incearca sa ii dai vreun motiv de gelozie sa vezi dac va reactiona inseamna ca simnte ceva dac nu ap nu
Si nu fii rusinoasa sa ii scrii tu prima ca poti sa perzi momentul

| dulcikaAlexa explică (pentru seneorita):

Am sa incerc! mersi. muult

| Azµre a răspuns:

Ieși cu el afară, spune-i că te face să te simți specială! Apoi vezi ce face data viitoare!