| angel70530 a întrebat:

Buna tuturor, deci vreau sa va zic ca am o dispozitie rea, problema este despre baiatul acesta, astazi ne-am intilnit si parca am vorbit bine, dar lui ceva nu i-a placut, nu stiu ce, el e asa inchis in sine, mi-a zis ca viata la el grea si eu nu il voi putea intelege, apoi mi-a zis ca este suparat pe mine, dar nu mi-a explicat de ce? poate ca eu i-am zis de fumat caci eu nu suport fumatul, sau iarasi i-am amintit ca suntem numai prieteni, in orice caz vorbirea de astazi seara a fost naspa eu nu stiam cum sa vorbesc cu el, el a inceput ca regreta ca s-a nascut cu 20 de ani in urma, serios eu chiar nu stiu ce sa inteleg, dar in orice caz totul s-a terminat, dar eu m-am indragostit ca o fata mica, el si-a batut joc de mine, stiati cite v-am scris, acum tot s-a terminat, cind am vorbit pe mes i-am zis ca mai bine ar fi sa plec si el a zis ca poate asa e mai bine, de aici s-a vazut ca totul s-a terminat, caci acum sta pe net si tot e bine, dar mie sufletul mi l-a stricat, eu nu pot face nimic acum, nici teme nici sa dorm, va rog ajutati-ma m-am dezamagit concret in dragoste, mi-e frica ca intr-o zi voi intilni pe un baiat care imi va spune sincer te iubesc si eu nu il voi mai crede, ma doare si capul acum nu mai stiu ce sa fac, astazi e valentin's day dar eu sunt disperata, va rog ajutati-ma ce sa fac mai departe... imi vin in minte numai idei proaste. ajutati-ma va rog

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

De ziua mea, fac o fapta buna.happy Daca el nici macar nu a incercat sa se destainuie un pic, de ce sa fii tu vinovata? Poate ca el se gandea ca mai intai sa fiti impreuna si abia apoi sa vorbiti liber, dar nu asa merg lucrurile.intai va apropiati,apoi continuati. Viata e grea la el? La toti ni greu, nu doar la el. Poate nu a vrut sa te traga in depresia asta a lui. Daca a spus ca "poate asa e mai bine" suna mai mult plictisit,obosit, nu neaparat asta vrea,doar ca se da batut. Cat despre sufletelul tau, eu nu pot sa-ti alin durerea, grijile,intrebarile fara raspuns. Va dura un pic pana iti trece. Important este ca nu e vina ta, lucruri se intampla de multe ori fara sa le putem opri. Trebuie sa te hotarasti ce vrei sa faci de acum inainte. Si nu-ti fa griji,cand dragostea va veni, o sa stii. Daca nu o sa stii,vei invata din intamplari ca asta. Viata trebuie traita, intamplarile frumoase iti dau sperante,cele urate te invata. Nu e atat de rau pe cat ti se pare,mie situatia mi se pare simpla. Omul nu a avut timp,energie,pentru tine, si a preferat sa iti intinda aripile, dar tu acum nu poti sa zbori. Nu-i nimic, orice puiut zboara la un moment dat. Pa, pa!

| SerafimHD a răspuns:

Un sfat ar fi sa nu ii spui niciodata unui baiat pe care I'll iubesti ca sunteti doa prieteni... Prietenia intre o fata is un baiat e ori o relatie ori nu e. Oricum sunt f multe persoane singure intr-o zi ca oricare alta unde sarbatoare este doar in buzunarele comerciantilor...

| shadow222 a răspuns:

Off sufletul tau e devastat revino-ti nu fa vreo prostie gandeste pozitiv viata are mai multe drumuri ai ales alt drum atata tot calmeaza-te fii mai atenta pe viitor ai grija de tine sa nu faci vreo prostie ca refugiul in fumat, droguri sau ganduri de sinucidere pentru ca daca faci asta dai doavada ca esti prea slaba si nu esti pregatita pentru viata linisteste-te vino-ti in fire, relaxeaza-te si fii sigura ca dai de altcineva care sa te iubeasca doar asteapta draga succes nu uita de fiecare data cand cazi te vei ridica si mai puternica

| Azµre a răspuns (pentru shadow222):

Bun răspuns, cel mai bun, meriți fundă!