| Andreea202 a întrebat:

E posibil ca in timpul menstruatiei sa ai stări se voma?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca pot sa existe senzatii se rau si/sau de voma si in timpul sangerarii menstruale, exact la fel cum pot sa apara astfel de stari si in alte momente. Sanatate!

| amiralul123 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Va salut, daca am intretinut relatii sexuale neprotejate cu finalizare in vagin in prima zi in care a inceput ciclul menstrual, care sunt sansele de a ramane insarcinata? mentionez ca este vorba de o menstruatie regulata, ovulatia urmand sa se produce pe la mijlocul lunii acesteia. multumesc

| Andreea202 explică (pentru corbulalbrosu):

Eu am decât odată pe zi dimineata probabil unde stau si cu gândul mereu dc am starea asta pentru ca este prima dată când se întâmplă si imi creez singura starea

| corbulalbrosu a răspuns (pentru amiralul123):

Prima zi a sangerarii menstruale reprezinta de fapt prima zi a noului ciclu menstrual si este considerata ca fiind cea mai INFERTILA zi a ciclului menstrual, cea in care in proportie de 100% este ABSOLUT IMPOSIBIL sa de formeze sarcina chiar daca sperma este ejaculata in vagin. Fiindca este determinat si stabilit stiintific ca spermatozoizii pot trai maxim 5 zile in uter, dar aceast lucru se poate intampla doar in cazul in care in interiorul uterului intalnesc conditii exceptionale, niciodata niciun spermatozoid nu va putea supravietui pana in a 7-8-a zi a ciclului menstrual, adica pana in momentul in care exista posibilitatea ca din ovar sa fie eliberat cel mai repede un ovul viabil. In concluzie este absolut imposibil ca in urma unui act sexual intretinut in prima si a 2-a zi a menstruatiei sa poata forma/sa ia nastere o sarcina.

| Andreea202 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc foarte mult pentru raspuns! Încă nu am facut sex vaginal doar anal. Si stiu ca din sexul anal nu se poate forma o sarcina.

| Sofer a răspuns:

E posibil sa existe și stări de genul.

| RoseWerthner a răspuns:

Eu tot timpul in prima zi am niste stări de voma îngrozitoare!