| anonim_4396 a întrebat:

M am despartit de prietenul meu acum 2 luni. Cat timp am fost impreuna am fost foarte apropiati,ne faceam planuri de viitor,nici macar nu ne gandeam ca ne vom desparti vreodata. Cu timpul a devenit mai rece cu mine. si pana la urma am ajuns sa ne despartim din cauza ca era o relatie la distanta,nu prea mai aveam incredere unul in altul, eram gelosi... Dupa care dupa 2 luni a revenit si mi-a zis ca nu ma poate uita,din cauza asta nici nu a mai putut avea vreo relatie cu altcineva. Ca ma iubeste in continuare si ca a crezut ca ma poate uita, dar nu a fost asa. Ce sfaturi imi dati? Ce sa fac?happy

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Cat de mare e distanta?

| Mangeyoku a răspuns:

Daca si tu il mai iubestii, fa ce-ti dicteaza inima.

| motherf a răspuns:

Increderea este totul. daca nu aveti incredere unul in celalalt degeaba.(iti spun din propria experienta)

| Bogdan_Voicu_1990 a răspuns:

Relatiile la distanta de regula nu merg. Daca dupa 2 luni aveti probleme de gelozie si incredere nu vad vreun rost sa va impacati. O sa mai stati 2 luni si o sa ajunge-ti iar aici.
Sfatul meu este sa nu te impaci cu el.