| RobyAdy a întrebat:

Mai exista in zilele noastre iubire adevarata? Adica, sa nu fie bazata doar pe sex si interese materiale! Sunt baiat, dar ma gandesc cu groaza, la miile de cupluri, care isi chinuie existenta cu relatii din interese! Vreau cat mai multe raspunsuri sincere. Si chiar as fi curios, daca exista si cupluri care au relatii bazate pe sentimente doar! Va multumesc!

6 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Asa cum si oamenii sunt si sinceri, si mai putin sinceri, la fel si relatiile sunt sincere, bazate doar pe dragoste, dar si cele bazate pe interes, indiferent de natura acestuia.
Sunt destule cazuri, in care ambii membrii ai cuplului au un anume interes. Si relatia lor, dureaza destul de mult.

Răspuns utilizator avertizat
| niki a răspuns:

Exista si iubire adevarata dar din pacate e fff rara in zilele noastre,exact cum ai spus si tu acum se urmaresc alte interese! nu iti pierde speranta, daca, cauti iubire adevarata vei gasi! ai incredere in tine!

Răspuns utilizator avertizat
| Alessyaaa a răspuns:

Sunt,dar foarte rar se intalnesc astfel de cupluri.Cand suntem copii,nu gandim(uite,ala e bogat, vb cu el ca sa-mi dea o inghetata)doar facem, dar cand crestem devenim snobi si increzuti.Bine,daca vrei sa-ti cauti dragostea adevarata,uita-te dupa fata care te face cu adevarat sa te simti bine, care te face sa razi, si cu care nu te plictisesti niciodata.Platon spunea ca pe vremuri eram niste mingi uriase formate din 2 sau 3 persoane care au fost despartite in doua jumatati.Acum fiecare parte incearca sa-si gaseasca jumatatea.Eu cred in asta, dar poate ca e prea filozofic.Nu trebuie sa cauti prea mult, atunci cand iti vei gasi dragostea fii doar atent sa nu-ti para rau, fii atent ca ea sa te faca sa te simti binehappy

| andreeakenthigh a răspuns:

Heiii big grin esti un tip original smug
ca sa trec la raspuns... hmmm, da, eu cred ca exista iubire. pentru mine, cel mai bun exemplu sunt mama & tata happy