| angel70530 a întrebat:

Buna tuturor, nu imi vine sa cred ca in ziua de astazi, cuvintele"te iubesc" au devenit ieftine, cred ca ati citit istoria mea, cica despre fostul meu iubit, vreau sa va povestesc ce mi s-a intimplat eri, ma primblam cu mama, si ne-am apropiat linga un magazin, acolo era fostul meu cu un prieten de al lui si sotia prietenului sau, el m-a observat de departe, dar cind m-am apropiat, s-a intors cu spatele la mine, nici macar nu s-a salutat, stiti cindva el era totul pentru mine, acum este un nimeni, statea intors cu spatele la mine, el nu poate sa dea ochii cu mine, credeti-ma ca m-am simtit naspa, ca s-a comportat astfel cu mine, a avut posibilitatea sa se salute, totusi, am fost iubiti, era acela care imi spunea te iubesc, sau macar a trebuit sa se salute cu mama mea, el nu are respect fata de mama mea, n-am stiut ca este asa de prost, si inca il ma are pe facebook, el nici nu ma sterge, nici nu vorbeste cu mine, spuneti-mi ce sa fac? as vrea sa ii scriu un mesaj de razbunare, dar cred ca nu are rost, el e nemernic, nici nu stiu ce sa ii zic in mesajul cela, as vrea sa imi dati niste sfaturi, ce sa fac cu el, cum sa ma razbun, serios va spun ca nu am mai vazut asa idiot ca el, sa se intoarca cu spatele la mine, si sa ma tina in prieteni, si sa adauge fete si sa se distreze, eu nu mai pot suferi, va rog sa imi dati niste sfaturi bune, astept mai multe sfaturi, ma scuzati de scris, stiu ca scriu cu greseli dar asa sunt eu, Funda! multumesc astept.

4 răspunsuri:
| GeorgyiIone a răspuns:

Eu nu stiu care este povestea cu fostul tau iubit,dar iti pot spune ca nu are de ce sa te razbuni. Stii cum se spune "Razbunarea este arma prostului". Cel mai bine ar fi sa il ignori si tu,sa fii indiferenta pentru ca indiferenta doare cel mai tare...Cel mai bine ar fi sa ii demonstrezi ce a avut si a pierdut. Daca mai simte ceva pentru tine,eu cred ca la un moment dat te va cauta,macar sa mai afle care mai este viata ta. Fetele pun mai mult suflet intr-o relatie si cand acea relatie se strica, parca toata lumea se prabuseste,dar sa stii ca timpul ajuta, doar sa ai rabdare. Va veni timpul cand nu iti va mai pasa daca te saluta sau nu, daca te cauta sau nu. Trebuie sa ai rabdare si sa iti tii mintea ocupata cu altceva. Inainte sa termin vreau sa mai spun un singur lucru. Nu este frumos sa-l jignesti. "Idiotul" si "nemernicul", cum il numesti tu, a fost baiatul pe care l-ai iubit si a facut parte din viata ta o perioada de timp

| iubesc a răspuns:

Buna. Lasa-l nu il baga in seama pentru ca razbunarea nu e o solutie. Fii indiferenta si nu ii mai da atentie.

| gsjsjjs a răspuns:

Imi pare rau pentru tine. Si stai linistita el ramane prost. Nu asa se trateaza o fata. happy
P.S. Imi place chitara.winking

| NnDWtf a răspuns:

Pentru majoritatea baietilor, un "te iubesc" e un fel de "buna".