| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cum sa ma exprim, cum s-o spun cat mai pe scurt..sunt anul 1 la facultate si acum putin timp am cunoscut un baiat(anul 2) in club. Acesta ma stia dinainte,la inceput nu mi-a placut de el,prietena mea se stie cu prietenul lui,astfel am ajuns sa dansez cu el. La inceput nu voiam,el tot insista,dar apoi am inceput sa vorbim,mi-am dat seama ca nu e asa cum credeam,dimpotriva e un baiat foarte amuzant si sarmant,dupa ce-am plecat din club,ne-am dus sa vorbim,sa ne cunoastem mai bine,incepuse sa ma atraga din ce in ce mai mult. In dimineata aceea,aveam amandoi examen, asa ca ne-am luat ramas bun, ramanand sa ne intalnim mai tarziu. Ne-am intalnit peste 2 zile,mi-a zis ca ma place,ne-am plimbat toata noaptea,a fost frumos,atunci mi-am dat seama ca-l plac.Dar apoi am luat vacanta,la inceput am continuat sa vorbim,apoi nu prea,nu mai raspundea,sau raspundea scurt.l-am intrebat ce s-a intamplat,si mi-a spus ca ma place,dar lucrurile merg mult prea repede,si mai bine ramanem prieteni. Nu inteleg de ce vrea acest lucru,cand a incercat atat de mult sa ma faca sa dansez/vorbesc cu el. Probabil nu ma veti intelege,dar imi place acest baiat,chiar daca-l stiu de putin timp,plus ca suntem la aceeasi facultate,deci il voi mai revedea. Ce credeti, ce sa fac? Scuzati-mi greselile, dar scriu repede si sunt si dezamagita de tot ce s-a intamplat. Multumesc frumos!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti dezamagita pentru ca lucrurile merg prea repede sau pentru ca nu merg?

| Felys a răspuns:

Nu mai face presiuni asupra lui,ai rabdare sa te bage el in seama,e posibil sa il plictisesti cu vorbele si el sa nu fie extrem de vorbaret,ai rabdare si daca isi va dorii o relatie cu tine va fi, daca nu, stapaneste-te, lasa-l pe el sa iti caute compania, barbatii vor sa cucereasca nu sa fie batuti la cap

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Probabil exista o a 2-a fata happy
Fiind in vacanta e posibil sa se fi intalnit cu o fosta si sa se fi lasat cu ceva feeling intre ei stii?
De aceea ti-a zis sa luati usor lucrurile ca sa te incurce nici pe tine.
Asta ar fi o varianta.
Acum nu stiu ce s-o fi intamplat in vacanta aia, dar ce stiu in mod sigur e sa nu te oferi pe tava sau sa dai de inteles asta.Isi scade interesul asupra ta.Nici sa nu fii indiferenta ca atunci poate lasa impresia ca nu il placi si nu vrei cu el.Trebuie atentie.
Asteapta putin sa-si puna ordine in ganduri.Nu trebuie sa fii dezamagita.Se mai intampla. Oricum ce mai stiu eu sigur e ca atunci cand un baiat vrea cu adevarat o fata apoi trece prin foc intelegi?
Al acum la capitolul asta lucreaza. Vrea sa vada daca te place intr-adevar sau poate are ceva de rezolvat din trecut.
Ai putina rabdare happy
Tineti legatura deocamdata si apoi vedeti ce urmeaza.Atunci cand vei intra intr-o relatie cu el sa te asiguri ca nu o face doar pentru a uita pe alta sau ceva de genu.Lasa-l sa-si rezolve in liniste problemele ca apoi sa vedeti de voi.Numai bine happy

| CIICriss a răspuns:

Daca o sa vrea ceva mai mult decat prietenia, o sa te caute. Asteapta.