| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.
Sa zicem ca te cunosti cu o fata, te-ai intalnit de 2 ori cu ea, iar pana la intalnirea urmatoare sunt discutii pe messenger aiurea.
Mi se pare ca intampin dificultati in aceasta privinta, nu am o viata chiar atat de interesanta sa discut nu stiu ce, cum o tii in priza, interesata pe acea fata? Ca ma gandesc ca si pe messenger isi face un film legat de mine prin discutii.
Nu stau bine pe partea asta cu vrajeala, sa creez mister, am momente cand sunt mai topor asa in discutii.
Acum ma gandesc ca nu exista conversatii perfecte, spre ideale dar care ar fi spre?
Sau cand trebuie sa scrii si cand nu. Cand face bine o pauza si cand nu intr-o zii.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce ai dat cu batul in balta, la a doua intalnire, crezi ca mai poti repara vorbind cu ea online?

Da-i intalnire si cere-ti scuze, fiindca comportamentul tau nu a fost unul nromal si nici politicos.
Asta daca te intereseaza fata asta, daca nu te intereseaza, nu mai lungii pelteaua si da-i pace.

| sierra1 a răspuns:

Trăncăneala de pe net e pepsi-cola, concentează-te pe aspectul real, live, face-to-face

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Cu vrăjeală și mister ai sa ți numai oamenii falși lângă tine.

Dacă unui om îi pasă de tine cu Adevărat o sai pese cu Adevărat fără săi spui vrejeli și minciuni va aprecia Adevărul căci Adevărul și loialitatea nu se pot cumpăra și nici vinde relația Adevărată merge pe încrederea Adevărată pe loialitate Adevărată nu pe vrăjeli și minciuni.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu poți ține pe nimeni cu vrăjeli și minciuni lângă tine decât oamenii falși și mincinoși.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Oamenii falși vor accepta vrăjeală și mister căci doar prin asta vor sta cu tine. Dar un om Adevărată va sta cu tine pentru cine ești tu asa cum ești tu cu bune și rele fără vrăjeală fără mister fără prosti.