| doarEu_4127 a întrebat:

Buna tuturor, sper sa nu va plictisesc cu povestea mea, am nevoie de cateva sfaturi, as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta, am 18 ani si sunt cu iubitul meu de 3 ani jumate, el are 22 de ani, toate bune si frumoase, am trecut prin multe impreuna, am depasit orice problema, din pacate eu l-am cam sufocat, cerandu-i mereu explicatii, stresandu-l si aratandu-i cat de mult il iubesc, l-am tot alintat, rasfatat, i-am oferit ce a vrut el, in schimb el este foarte foarte distant, indiferent, vad in jurul meu atatea relatii, atatia baieti implicati intr-o relatie, el nu ma alinta, nu ma rasfata, nu-mi spune vorbe frumoase, nu face tot posibilul sa ma vada, nu-mi spune ca ii e dor de mine, nu ma sunt f des, mai ales sambata si duminica cand suntem acasa doar pe mess vorbim, la telefon deloc, i-am spus de n ori ca e indiferent dar el nici macar nu stie ce inseamna cuvantul asta, el nu o face cu rea intentie sa ma faca pe mine sa sufar, dar o facesad cum as putea sa-i atrag din nou atentia?

Răspuns Câştigător
| Foca a răspuns:

Buna.Nu o face din rea intentie, iubitul tau este a fel ca mine, adica nu isi arata sentimentele fata de persoana iubita, sti cand o sa realizeze asta? Cand sa va desparti de tine. Uite ia propune-i sa lauti o pauza de 1 saptamana in care sa nu vorbiti si atunci o sa vezi ca te va aprecia mai mult. Sper ca te-am ajutat?
Succes.
Ciaohappy

7 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

E intr-adevar urata situatia in care te afli.Poti incerca o varinta aceea de a te distanta si tu de el si de a te axa intr-un fel pe alte lucrui pe prieteni de exemplu desigur fara sa exagerezi incearca sa te poti intr-un fel cum se poarta el cu tine in felul acesta poate va simti ca te pierde si va incerca sa iti atraga el din nou atentia pentru ca probabil pentru el esti deja o lupa castigata.E greu sa mentii o relatie de lunga durata la fel ca la inceput. Poti incerca varinta asta cu toate ca exista si ricul sa il pierzi definitiv dar daca se va intmpla asta inseamna ca nu te-a mai iubit de mult. Daca zici ca ii oferi atat de multe lucruri eu zic sa nu-i oferi mai multe ci sa mai reduci din ele pentru a le simti lipsa si pentru a incerca din nou sa le aiba.Eu iti urez succes si sper sa se rezolve totul.

| anca13 a răspuns:

Las-o tu mai moale cu sunatul cu explicatiile cerute,cu insistentza, suna-l o data pe zi si atat, sau nu-l suna pana nu te suna el...cauta-ti ceva care sa iti ocupe timpul.De obicei asa este, daca dai prea multa importana unei persoane acea persoana e mai rece cu tine.Sigur va merge.Eu o spun din experienta mea.:*:*

mult succes

| deedeelina a răspuns:

Nu se poate sa-i atragi din nou atentia. Fii mai indiferenta cu el. Asa isi va da seama ca risca sa te piarda si va redeveni exact cum a fost cand v-ati cunoscut :X

| Catti a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie cu tine :*

Numai ca difera varsta.
Pai eu am vorbit cu el si i-am spus daca tu nu imi arati ca tii la mine eu de unde sa imi dau seama daca ca iubesti sau nu? Esti foarte rece cu mine si lucrul acesta nu imi place. Nu vreau sa te pierd dar daca nu te schimbi...

Si la mine a mers :*

Incearca si tu...aa si apphee hee nu il mai sufoca atat si. Sfat: Baietilor daca le arati atat ca ii iubesti si-o iau in cap :pwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, asa s-a purtat dintotdeauna? Poate fi un semn ca nu te mai iubeste, ca vrea sa scape de tine sau ca te inseala. O data si o data, vei afla daca e asa, va ceda el daca nu o faci tu prima.
Sau poate ca e firea lui mai rece. Sunt multe persoane care nu complimenteaza si care isi dezvaluie aprecierile destul de rar. Dar asta nu inseamna ca nu iubesc, asa este firea. Desi, dat fiind ca e iubitul tau, macar din politete sa o faca. Arata-i si tu cum e. Poarta-te ca el o perioada. Daca tine la tine, va remarca ceva si te va lua la intrebari sau se isi va revizui comportamentul. Daca nu, cred ca e clar. Meriti mai mult, cauta-ti pe altul si despartiti-va. O sa doara o perioada, te inteleg e dureros, dar trecerea timpului le va rezolva. Analizeaza relatia voastra asa cum a fost ea pana acum si vezi ce greseli ai facut ca sa nu le repeti intr-o viitoare relatie.
Bafta, as vrea sa te ajut sa treci peste daca se intampla ceva rau, dar nu pot.

| AndyRozi a răspuns:

Ai grija sa nu te raneasca!

| doarEu_4127 explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi, apropo JELLI nu se pune vorba de sespartirehee hee stiu ca ma iubeste si nu face nimic cu rea intentie, e vina mea ca asa l-am obisnuit, de multe ori i-am spus ceea ce ma deranjeaza la el, indiferenta intotdeauna da rezultate, pacat ca mai mult de 3-4 zile nu rezist eubig grin va multumesc :*