| angelina_1424 a întrebat:

Buna tuturor. Spuneti-mi si mie exista posibilitatea sa fiu insarcinata daca am facut sex cu prietenul meu si el a ejacult prima data dar nu in mine si doua oara am facut-o din nou dar cu prezervativ este posibil sa ii fi ramas spermatozoizi pe mana dar a doua oara s-a intamplat la jumatate de ora dupa si el a transpirat pe mana nu e posibil ca spermatozoizii sa fi murit? Eu am luat pastila de a doua zi dar candmi-a venit menstruatia mi-a venit mai putin ca inainte si de alta culoare? Oare de ce? Va rog sa imi spunetI.Promit sa dau funditasadcrying crying(

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, dar te confrunti cu reactiile adverse ale pilulei de a doua zi. Dupa cum probabil ti-a spus ginecologul care ti-a prescris-o (un pic exagerat, dupa parerea mea), acest preparat este o bomba cu hormoni care provoaca dereglari profunde ale sistemului hormonal si ale organelor genitale. Timp de minim 6 luni vei avea, posibil, menstruatii neregulate, mai scurte sau mai lungi, sangerari in afara menstrelor si alte probleme. Important este sa te duci de mai multe ori la ginecolog si sa urmezi toate sfaturile date de acesta. Asa vei evita efectele adverse foarte grave pe termen lung (infertilitate, chisturi de ovar, tumori de endometru, san sau ovar).

6 răspunsuri:
| mihaela_7412 a răspuns:

Nu ai cum sa fii mai ales ca ai luat pastila

| Drums a răspuns:

stai linistita. nu poti ramane insarcinata.
ti-a venit si menstruatia nu ai cum. oricum nu ai cum.
stai linistita. ai luat si pastila de a doua zi, nu ai cum.
STAI LINISTITA.

| Antonimu a răspuns:

Deci nu ai cum. Crede-ma ca nu ai cum. Pentru ca nu ai cum. Fi sigura ca nu ai cum... ti-am mai zis ca nu ai cum?!

| cosmina16 a răspuns:

Stai linistita...nu esti insarcinata! daca ai luat pastila de a doua zi e bine. Daca ti-a mai venit si ciclul e mult mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cate ore de la contactul sexual ai luat pilula de a doua zi? stii prea bine ca nu e bine sa o iei mai mult de 1 data pe an daca ai luat-o in decurs de 72 de ore de la contactul sexual nu se intampla nimic.menstruatia ti-a venit putin dereglata din cauza pilulei de a doua zi data viitoare consulta un medic ginecolog pentru a-ti prescrie niste anticonceptionale numai binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da