| Flors a întrebat:

Sunt cu un baiat de 3 luni si mi-am dat seama ca, desi tin la el, nu il iubesc, nu e genul de baiat pe care il caut. Vreau sa spun ca, cu el nu pot discuta lucruri in profunzime, doar lucruri superficiale, cred ca nu are prea multa incredere in sine, simt asta atunci cand mergem pe strada si observ ca nu obisnuieste sa se uite drept inainte, evita sa dea ochii cu oamenii de pe strada, cu ceilalti baieti de pe strada, are tendinta de a se da intr-o parte. E un baiat foarte bun, cuminte si la locul lui, dar, nu stiu, uneori chiar simt ca ma deranjeaza lucrurile astea, am inceput sa il evit putin, vorbim mai rar decat inainte. Mi-am dat seama ca vreau langa mine un baiat cu incredere in sine, care sa imi dea si mie si mai multa incredere in mine, in viata, in ziua de maine, care sa ma tina de mana si sa ma faca sa rad, sa nu-i fie teama, sa se simta stanjenit sa rada in public, de teama ca ceilalti sa nu rada de felul in care rade, un baiat care sa ma invite sa dansam in plina seara, in parc, chiar daca e lume prin jur, caruia sa nu ii fie teama ca daca rup un trandafir din parc, cineva imi va atrage atentia, sa-mi rupa chiar el un trandafir de acolo. Vreau ca fiecare zi să fie o nouă șansă de a face ceva nou, de a învăța ceva, de a căuta să fiu mai bună și să-i ajut pe ceilalți să facă la fel, vreau ca acel,, el `` sa ma ajute pe mine ca om sa ma dezvolt, sa ma faca sa-mi pun intrebari despre viata, oameni, despre mine si sa ma ajute sa caut raspunsuri. El nu-mi poate oferi toate aceste lucruri, se rezuma la lucruri mult prea superficiale. Poate si eu sunt superficiala cand nu il accept asa cum e…
Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Te inteleg perfect,si cu mana pe inima ti-o spun tu nu iubesti acest baiat! daca l-ai iubi nu ai vrea sa-l schimbi,l-ai accepta asa cum e,sau daca incerci il ajuti la fel cum spui ca ai nevoie de cineva ca sa te ajute in viata! esti mereu langa el si cu intelepciune si cu multa rabdare ii vei da increderea in sine!
Trebuie sa-ti doresti asta cu adevarat, tu in schimb nici nu ai chef sa te complici, il lasi, iei altu cu mai multa personalitate si asta e!
Toate chestiile de mai sus spuse atat de mine cat si de tine ma fac sa cred ca tu nu il iubesti deloc! atunci nu te mai juca cu acest baiat spune-i cum sta treaba, ca nu il mai placi si vrei pe unul cu mai mult caracter! cu cat mai repede cu atat mai bine!

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Daca ai analizat bine situatia si asta e concluzia ta atunci ar trebui sa pui punct relatiei. Daca aceasta mica distanta pe care ai impus-o tu in ultima perioada nu te-a facut sa te gandesti ca iti pare rau si il vrei inapoi atunci nu iti ramane altceva de facut decat sa te desparti de el. Insa daca vrei sa repari lucrurile si crezi ca este posibil, atunci mai lasa-l o perioada apoi iei o decizie.

| MioaraParalescu a răspuns:

Deci nu ii bun ca ii cumintel si nu are tupeu? laughing
Atunci cauta si tu un smecher ceva lasa-l pe fraeru asta daca ii bun cu tine laughing
Ce fraiera esti! laughing

| RAY a răspuns:

Sa i spui ca nu esti de el sa nu isi faca speranta si sa metidezi asupra vietii tale, poate nu sti ce isi doresti, ce vrei, ea o oglinda si vb cu tine, descoperate

| stark47 a răspuns:

Stii,niciodata nu o sa capeti exact ceea ce ti doresti! si uneori trebuie sa te multumesti cu ceea ce ai! insa nu te opreste nimeni sa nu "cauti" pe acel print in armura stralucitoare! insa,(poate te ai gandit si tu la asta), de ce nu l ajuti tu sa aiba incredere in el? sa-l ajuti sa fie mai increzator, mai stapan pe el? poate ca undeva in carapacea aceea chiar el e ceea ce cauti.

| Mariixx a răspuns:

Scumpa mea..decat sa-l ranesti mai tarziu cand sentimentele lui incep sa devina mult mai profunde si o sa-ti spuna din inima "Te iubesc" o sa fie mult mai greu.Am trecut prin aceiasi situatie si am realizat ca decat sa-mi pierd timpul si sa-i fac totodata sperante mari celui de langa mine, mai bine renunt pana nu e prea tarziu.Se pare ca tu n-ai trecut de bariera prieten-iubit si prin modul lui de a fi, inima ta nu reactioneaza cererilor lui. Sfatul meu este sa te gandesti mai bine daca vrei sa-l faci sa sufere(e normal sa nu vrei asta deoarece ti la el totusi ca la un prieten) si sa-i spui realitatea, asa este mai bine pentru amandoi. Sper ca te-am ajutat:*

| Mariixx a răspuns:

Aceeasi*