| anonim_4396 a întrebat:

sunt foarte trista fiindca nu gasesc nicaieri un baiat serios care sa vrea o relatie pe termen lung. Am avut o relatie pe internet cu un barbat cu 12 ani mai mare decat mine.Era foarte de treaba dar ne-am inteles sa terminam relatia fiindca era mult prea mare pentru mine si aveam impresia ca din disperare vroia doar sa fie cu mine.In fine. As vrea sa va intreb ce sa fac, unde sa caut ca sa gasesc si eu un partener cumsecade.Nu vreau sa fie neaparat frumos.Sa arate decent si sa fie curat.Si cel mai important sa ma iubeasca. Ultima mea relatie a fost o batjocura.Baiatul pe care am iubit m-a parasit pentru ca eram prea cuminte pentru el.In ce lume stricata traim oameni buni? va rog dati-mi ceva sfaturi.Sunt la facultate acuma.Adevarul e ca acum vine sesiunea si nu voi avea timp de baieti dar dupa aceea as vrea sa-mi gasesc jumatatea.Defapt nu conteaza timpul, imprejurarile...numa sa-l gasesc.Am doar 19 ani dar chiar doresc sa ma casatoresc.Am intenti serioase si cred ca de asta m-a parasit si fostul meu prieten.In fine...dau fundita celei/celui care ma surprinde cu cele mai intelepte sfaturiwinking

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

E vezi, asa ai clarificat problema si te-ai schimbat categoric in ochii mei. Acum esti o domnisoara inteligenta, draguta, care stie ce isi doreste, atenta si interesanta. Vezi care e problema? Mai devreme ai dat o alta impre3sie, imio facusem o impresie total gresita despre tine, ti-am citit si celalalte intrebari si eram dezamagit de tine. Acum mi-ai facut o asa impresie buna despre tine ca nici nu mai stiu ce sa cred. Esti o fata inteligenta si atragatoare prin inteligenta de care dai dovada, atenta la detalii si perfectionista, doar ca cel mai probabil nu intelegi baietii! Baietii nu sunt asa ca tine, sa intre mereu intr-o relatie cu gandul ca se va casatorii cu aceea persoana ( hai sa iti zic si de ce: Cati oameni ai vazut tu ca raman cu prima/primul cu care formeaza un cuplu? Asa eram si eu, ca tine inainte, ma indragosteam ca prostul si visam ca este aleasa inimii mele, iar la sfarsit, eue ram prostul care suferea). nu iti zic ca nu trebuie sa vezi relatia ta ca pe ceva ce va duce in final la intemeierea unei familii, dar vezi tu, te admir, esti buna, cinstita, dreapta, inteligenta...dar ia ghici cine sufera cel mai mult? Oamenii astia asa draguti, drepti si visatori, stiu cum e, si eu visez, nu m-am invatat minte niciodata, dar macar ridica capul sus, si accepta ca oamenii sunt rai, nu sunt ca tine, dai tot ce e mai bun in tine, dar nu pentru toti! Ca sa gasesti baiatul visurilor tale, fii pregatita si pentru esecuri. Incearca, ca nu ai nimic de pierdut, dar nu mai suferii dupa toti prostii! Esti trista, si te inteleg, dar am citit toate intrebarile tale, pare ca uneori.iti pierzi ratiunea.te complaci si te degradezi, imi cer suze ca iti zic, dar, inainte a ati cauta jumatatea, cauta-te pe tine, INCEPE SA TE CUNOSTI PE TINE CU ADEVARAT!

58 răspunsuri:
| Zaharia_Ionut_1999 a răspuns:

| Dragai_Cristian_1988 a răspuns:

Buna sunt cristi poti sa ma suni 0757575041

| Rus_Marius_1994 a răspuns:

Bună poți sa mă suni 0753369110

| Munteanu_Aurica_1981 a răspuns:

Am o intrebare pentru, cum ai vrea sa fie acel baiat pe care vrei sa al cunosti? sa fie bogat, destept si asa mai departe sau sa fie frumos cuminte dar neavand situatie financiara destul de buna? pe care tiai alege? astept raspunsul tau.

| Dragan_Dan_1990 a răspuns:

Vreau adresa

| Londonezu_David_1995 a răspuns:

Este valabil anutu

| Mihaita_George_1990 a răspuns:

Buna... Ti-ai gasit jumatatea? happy

| Maties_Ghita_1989 a răspuns:

Nu te descuraja ca o sal gasesti antro zi si pe baiatul ala care al cauti daca vrei sa ne cunoastem asta e adresa de facebook ghitamaties te pup

| Costin_George_1989 a răspuns:

Faci foarte bine mergi si terminati studile si daca vrei sa ai o relatie serioasa sunt de acord cu tine si eu am asta dar nu am an tlnit o fata cuminte care sa tie la mine si sa fie fata de casa asta este daca esti interesata 0763170608

| Marius_Bogdan_Graur_1988 a răspuns:

Sunt aici iubita

| Lee_Bruce_1990 a răspuns:

Am-i caut jumatatea vreau o relatie cu cineva dar nu am gasit ceva o fata serioasa vreau sa am o relatie o casatorie serioasa suna-ma la nr. 0755778192 te astept

| Mureanu_Claudiu_1981 a răspuns:

Bună as vrea sa te cunosc mai bine

| Cezar_Stan_1989 a răspuns:

Buna am 24 ani am casa am tot ce trebuie sunt singur de 4 ani sau mai mult tot asa caut si eu daca vrei vb pe mess o zi buna id :stanlaurentiu44

| Stelian_Stae_1986 a răspuns:

Buna! din cat am observat ai o parere foarte proasta despre baieti, dar nu sunt toti asa, de unde esti as vrea sa ne cunoastem...:*

| Mihai_Aurelian_Blaga_1990 a răspuns:

Buna eu kear vrea sa am o relatie serioasa cu o fata

| Oricine_Xcine_1993 a răspuns:

Cauta-ma pe privat. am un feel

| Ciobanu_Lucian_1993 a răspuns:

Fate si tu ca iubi la vrajeala si testeazal ce caracter are!winking

| Fitza_Gilberto_1992 a răspuns:

Cauta`ma pe fb happy

| Gigi_Gigi_1985 a răspuns:

Buna ma numesc gigi am 28 de ani si caut o fata cu un suflet mare ca al tau

| Filip_Dumitru_1971 a răspuns:

Ai sal gasesti sigur
si eu caut fata asa am patit si eu dar eu am o varsta de 44 de ani si sper sa gasesc pe cineva

| Nedelcu_Stefan_1978 a răspuns:

Buna seara sunt singur si vreau sa imi gasesc o fata pentru o relatie serioasa.

| Katalin_Katalin_1990 a răspuns:

Buna,din ce oras esti? uite nr meu daca doresti sa ne cunoastem 0765572208

| Iosif_Andreea_1994 a răspuns:

Buna ma numesc iosif am ani 22 si vreau si eu o relație cu o fata serioasa poate ne cunoaștem draguto

| Victor_Victor_1995 a răspuns:

Salut suna pe numărul iată dacă vrei sa te intilnesti 068550239

| Ienci_Augustin_1990 a răspuns:

Buna dragutzooo astept sa vb pe Facebook ienciaugustin

| Gheghe_Sc_1990 a răspuns:

Pai cautama

| George_Alynutz_1991 a răspuns:

Ai gasit ceea ce ai cautat?

| Bontea_Cristi_1982 a răspuns:

Buna vreau sa te cunosc