| Andreyutzu1 a întrebat:

Buna tuturor... sunt un baiat de 18 ani... am cunoscut o fata din liceu, o boboaca, ne-am indragostit unul de altul, am ajuns la sarut, dar ea are prieten, si nu poate sa il lase pentru mine, tin enorm la ea si vreau doar sa fie fericita, am decis sa terminam relatia noastra deoarece ne faceam rau, acum, suferim unul dupa altul, a zis ca o sa ma caute daca o sa fie ceva, spuneti-mi si mie ce ar trebui sa fac? Imi place mult de ea, de sufletul ei, e persoana alaturi de care vad un colt de rai, dar uite ca nu pot face nimic sad. multumesc pentru respunsuri

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai ajuns la sarut, o sa ajungi si mai departe, dar trebuie rabdare si cu timpul va fi ata (iti spune un domn cu multa experienta) NU RENUNTA.

5 răspunsuri:
| unnimeni a răspuns:

Probabil ca tine la actualul ei prieten dar se simte atrasa de tine.
Ai luat o decizie foarte buna cand ai decis sa intrerupeti legatura, asa e cel mai bine.
Lasa lucrurile asa o vreme, timpul rezolva lucrurile, intr-un fel sau altul...
Bafta!

| Savy a răspuns:

Asteapta, daca e sa fie o sa fie. O intrebare: cum iti explica ea tie faptul ca sta in continuare cu actualul prieten desi (dupa cum spui tu) sunteti nebuni unul dupa altul?

| JaneEyer a răspuns:

Pai, din moment ce ati ajuns la sarut...Imi imaginez de ce nu poate renunta la actual, pana la urma... Dar sunt sigura ca daca este cum spui tu sigur se va intoarce la tine. Sper ca te-am ajutat.Multa bafta.

| Miaaa a răspuns:

Las-o un timp. trateaz-o cu indiferenta chiar daca suferi... v-a venii singura la tine.

| Andreyutzu1 explică:

Da va inteleg...savy eu cred ca... ii e greu deoarece si parintii ei se inteleg bine cu el, sunt impreuna de 6 luni e confuza fata.si domnule anonim, sincer mi-e doar frica sa nu o pierd de tot daca nu o so mai caut p. s :suntem din aceeasi scoala sad mai astept rasp multumesc mult