| Sol27 a întrebat:

Buna tuturor va scriu aceasta intrebare cu o mare tristete in suflet.sufar!
Dupa o relatie de un an m-a parasit pe motiv ca vrea liberatate au trecut 2 luni de atunci dar il iubesc nespus de mult si el se da la o prietena de-a mea in momentul de fata nu stiu ce sa mai fac il vreau inapoi dar parca cer un lucru imposibil
ce sa facsad?

Răspuns Câştigător
| Maduliciu a răspuns:

Nu se merita, deci dupa parerea mea chestia asta este o conditie, o lege nescrisa daca ai stat cu o fata mi se pare mult prea mare nesimtirea sa incerci sa stai cu prietena ei apoi, ok in cazul in care din ambele parti (cum ar venii tu si el)numai exista nici un fel de sentiment unul fata de celalalt este ok cadeti de comun acord ca n a fost sa fie poate sta cu acea prietena, dar asa mi se pare cel mai nesimtit lucru... chiar nu se merita sa te mai gandesti la el, nu te respecta... gandeste te. nu meriti asa ceva, d astia sunt pe toate drumurile.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, din moment ce el te-a parasit pe motiv ca vrea libertate, atunci ar fi bine sa accepti realitatea, sa accepti ca relatia voastra s-a terminat si poti sa iti dai seama ca nu e persoana potrivita pentru. tine, el vrea libertate, tu vrei o relatie cu el, nu e de tine!
Desi il iubesti, nu te poti impotrivi dorintei lui si mai bine incearca sa treci peste despartire si sa incerci sa il scoti din inima si din mintea ta...ai nevoie de mai mult timp ca ranile sa se vindece. Daca el vrea libertate, libertate sa aiba, nu trebuie sa te bagi pe sub pielea lui si nici sa te umilesti sa ii ceri impacare.
Ignora-l cat poti sa mult si fi indiferenta, daca e pentru. tine se va intoarce el singur. Daca nu o va face, nu o face nici tu. Daca il cauti desi el te-a lasat balta, ar inseamna sa renunti la demnitate si sa te umilesti pentru. o persoana care nu doreste o relatie cu tine.
Inteleg, il iubesti si suferi, e foarte greu sa nu fi cu persoana iubita, dar uite ca uneori iubim si nu stim pe cine sau iubim o persoana care nu e in stare sa ne ofere ceea ce noi oferim.
Poate e si el la o varsta la care nu vrea sa se lege la cap, dar totusi daca te iubea cu adevarat, nu renunta la tine!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Întrebări pentru tine:
1. Aveai obiceiul de-a-l sufoca?
2. Aveai obiceiul de a face crize de gelozie?
3. Aveai obiceiul de-a-l controla pe unde umblă, cu cine, umblă, etc?
4. L-ai ţinut inactiv sexual mai mult de 3 luni consecutiv?
5. L-ai stors de bani?
Dacă la UNA din aceste 5 întrebări răspunsul tău este DA, atunci foarte bine a făcut că te-a părăsit şi NU, nu ai ce să faci în sensul ăsta.
Dacă la toate cele 5 întrebări răspunzi cu NU, atunci poate ar trebui să vorbeşti cu el şi să-l rogi să-ţi explice ce anume din "libertate" nu i-ai oferit tu.
Sunt soluţii, trebuie doar să le cauţi şi să vrei să le găseşti.
Dacă mergi pe sistemul "eu nu mă rog de nimeni", ei bine, află că nici NIMENI nu se va ruga de tine!
Succes!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Imposibil nu, inutil da. Nu are rost sa mai vrei sa fii impreuna cu el; a cerut libertate asta i-ai dat! Tu iti doresti o relatie de lunga durata, el nu. Si nu cred ca ai fi vrut sa fie si acum impreuna cu tine dar sa te insele. Chiar daca sinceritatea lui te-a durut, e mai bine decat sa fi suferit mai mult daca ai fi aflat ca te-a inselat. Lasa-l sa isi vada de viata lui, iar tu cauta un tip care vrea o relatie serioasa.

pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Da-l in saracie de curvar, cauta-L pe Domnul si iti va gasi El un baiat de treaba. Stiu ca nu asta este raspunsul pe care il asteptai.
Domnul sa fie cu tine.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai spune-i ca il placi fara sa iti fie rusine de el! spune-i ca tii cu adevarat la el! poate mai simte ceva macar... sad
succes! :*

| tyana a răspuns:

Incearca sa nu faci o obsesie pentru el.Cu cat tu il vrei mai mult cu atat el te respinge mai tare.Stiu ca e greu dar trebuie sa iti impui sa il uiti:ocupa-te mai mult de tine, de felul in care arati, fa un sport, citeste o carte buna, iesi cu prietenii si chiar incearca sa il inlocuiesti. E un lucru dovedit ca atunci cand sufletul incepe sa se vindece dupa o despartire, celalalt da semne ca ar vrea sa o ia de la capat.Mereu se intampla asta, fara sa vrem, sufletele noastre comunica si nu e intotdeauna nevoie de cuvinte.
Gandeste logic:si-a manifestat clar dorinta de a fi lasat in pace! Ce mai poti face tu? Nu ai cum sa-i schimbi sentimentele cersindu-i dragostea decat schimbandu-ti in totalitate atitudinea.Si nu doar de fatada sa faci acest lucru ci sa incerci sa si simti indiferenta pentru el.

| Maduliciu a răspuns:

Multumesc pentru apreciere

| BellaRagazza007 a răspuns:

Dupa mine fa asa: Zii Adevaru in fata, zii ca. l iubesty, si ca tii la el. in momentu respectiv, asa decizi ce vrei sa faci! noi, nu putem sa. ti zicem, pentru, ca nu stim ce simte el, daca in momentu in care tu ii vei zice ca. l iubesty,, si el asa vrea sa fie cu tine, din nou, atunci intre voi este dragoste! daca el, nu asa de, a nici un semn de interes pentru. tine, inseamna ca intre voi totu sa sfarsit! pai, uite sincer, cel mai bine e sa faci cum iti zice inima! ca acolo gasesty raspunsu ce. l mai corect! pa!

| BellaRagazza007 a răspuns:

Zii Adevaru in fata, zii ca. l iubesty, si ca tii la el. in momentu respectiv, asa decizi ce vrei sa faci! daca in momentu in care tu ii vei zice ca. l iubesty,, si el asa vrea sa fie cu tine, din nou, atunci intre voi este dragoste! daca el, nu asa de, a nici un semn de interes pentru. tine, inseamna ca intre voi totu sa sfarsit! pai, uite sincer, cel mai bine e sa faci cum iti zice inima! ca acolo gasesty raspunsu ce. l mai corect! pa!

| ThEpOrtRaIT a răspuns:

Probabil ca nu i ai dat prea multa libertate si l-ai sufocat...in general baietilor le plac fetele mai indiferente.si in cazul in care vrei sa-ti continui relatia cu el incearca sa vb cu el. comunicarea este pe primul loc si poate iti va acorda o a 2 sansa sa zic asa.si incearca sa te schimbi si u putin pentru el daca vr sa tina relatia voastra. fundita?

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Incearca s-o convigi pe prietena ta sa se desparta de el pentru tine! Si dupa aia incearca sa discuti cu el, sau fai o surpriza! Funda? Te rog, din tot sufletul, te rog! Plzzzzzzzzzz!

| ingerash_7770 a răspuns:

Pai sa nu iti para rau dupa. baieti mai sunt. iar aceea inaseamna ca nu este o prietena adv. daca il vrei npaoi gasesteti pe unul si fai in ciuda ( gelos ) atunci o sa ii para rau de ce o facut. sau trimitei un mesaj cu regrete succes. FUNDA DAK SE POATE big grinbig grinbig grin