| FataSensibila a întrebat:

Buna tuturor
vreau cat mai multe pareri
cu ajutorul fostului meu prieten(de care m-am despartit din cauza ca nu am vrut sa-l inteleg intr-o chestie) am aflat ceva nu tocmai placut despre actualul prieten(de care m-am si despartit azi din cauza aceasta)
fostul mi-a spus asa: vezi ca imi pasa de tine si ca nu sunt asa de rau cum crezi tu? ca altfel nu iti spuneam nimic si il lasam sa isi bata joc de tine.
intrebarea este: credeti ca din moment ce nu ne putem reface niciunul viata cu altcineva si ne-am despartit de multe ori pana acum dar mereu am ajuns sa fim iar impreuna, mai exista iubire intre noi?
ar trebui sa lupt in continuare sau ar fi mai bine sa imi vad de drum?
astept parerile voastre
dau funda
multumesc

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Atunci cand exista iubire, dai tot ce-i mai bun ditine pentru cealalta persoana.il ajuti in orice si ai foarte mare grija de celalalt!
Fostul tau a dat dovada ca se preocupa,pentru tine,,,dar oare o face pentru ca te mai iubeste sau doar ca sa-ti strice relatiile! ai scris doar putin din conversatia ta cu el,u pentru atat te-ai despartit de actualul?
Tu il mai iubesti? daca da, afla si tu ce sentimente mai are pentru tine, si daca intr-adevar tine la tine, iar tu la fel,,, deci nu vad problema!
Succes!

| doc69 a răspuns:

Nu cred ca mai exista iubire din moment ce tu iti pui o astfel de intrebare ci doar amintirea vie a unor clipe din trecut intense si frumoase.cand iubesti nu iti mai pui intrebari existentiale ci traiesti starea cadn nu mai iubesti sau tgi se intampla sa nu mai fii pe aceeeasi lungime de unda incep intrebarile.iar faptul ca ti-a spus despre celalat denota ca incearca sa recapete cotnrolul asupra ta nicidecum ca ti-a facut vreun bine.

| neutrino a răspuns:

Intre iubire si prostie este o mare diferenta. Fara a avea intentia sa te supar, la tine nu mai este vorba de iubire. Incearca un nou drum!

| SerafimHD a răspuns:

Daca va pasa unul de altul sigur ca este... dar influnetele de exterior va perturba deci mai bine incercati sa tineti secret

| m00n a răspuns:

Normal ca va iubitilaughingDar inca nu ati realizat.Si perioadele astea de pauza intre voi va fac sa va amintiti asta si va dau din cate se vede energie pentru un alt nou inceput(al catelea o fi). Tuturor ni se intampla asta, macar o data in viataa.

| Maya89 a răspuns:

Buna sunt clar 2 variante :
1.ori e gelos si va incerc sa te desparta de oricine pentru ca nu te poate vedea in compania altuia ori
2.intradevar te iubeste si probabil regreta ca a gresit...si te vrea inapoi
Tu stii ce a fost intre voi. Oricum ai grija mare nu tot ce zboara se mananca.
Mult succes!

| ionut671 a răspuns:

Daca v-ati despartit de atatea ori cred ca ceva nu mergea stateati amandoi de teama ca nu puteti sa continuati unul fara celalalt, este mai bine sa o lasi asa ca poate intervine iar monotonia intre voi si iar va despartiti.incearca si altceva