| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor:*
Vreau sa ma ajutati urgent cu un sfat: M-am mutat intr-o scoala noua acum 1 an,si parca ii cunosteam pe toti,dar cu vreo luna in urma am observat un baiat mai "ciudat" dar totusi frumos pe coridor. De fiecare data ma saluta-asta de cind l-am observat si probabil si el m-a observat. Apoi eu m-am inscris la baschet la sectie,era si el acolo,ne-am salutat,am facut cunostinta,si cam atit. De fiecare data zimbea,era dragut,nu l-am auzit sa vorbeasca prostii, am inteles ca nu fumeaza, nu bea. El are ca si mine 14 ani(numai ca a fost dat de 6 ani la scoala si este cu o clasa mai mare).De fiecare data cind ne vedeam ne salutam,dadeam miina. Dar ieri cind stateam cu o fata in coridor s-a apropiat si mi-a cerut numarul meu de telefon,eu ian intins miine,dar el mi-a spus ca cu fetele nu se "da mina" dar se saruta si se cuprindhappy,apoi pe la ultima lectie s-a apropiat si mi-a dat o ciocolata,zimbindu-mihappyTot ieri am aflat ca este de alta religie,eu fiind ortodoxa,el baptist: ce sa fac? daca o sa imi propuie intilnire ce sa fac? este proma oara cind ma intilnesc cu un baiat,nutiu ce sa fac?
Va rog dati-mi sfaturi ca nu stiu ce sa fac, ai mei sunt plecati si eu stau la o femeie, nu are cine imi da sfaturi:
Fuunda si voturi:^

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Dacă ţi-e teamă, e mai bine să nu te implici.O să se termine urât.

| LoveSleep a răspuns:

Dacă îl placi, ieși cu el, dacă nu, nu.
Nu ai nevoie de nu știu ce sfaturi, e decizia ta, faci ce vrei.

| Doub a răspuns:

Asa e. Daca o sa-ti "propuie" o "intilnire"... Pai eu zic sa te relaxezi si sa te distrezi. Nu trebuie sa faci nimic, totul o sa vina de la sine.

| SkyPilot a răspuns:

Citeste pe internet despre religia lui. Daca nu iti place ceea ce citesti, mai bine renunti.

| BlaaBlaa a răspuns:

Pur si simplu fi tu insuti, fi naturala si nu-l lasa doar pe el sa vorbeasca sau doar tu sa vorbesti si nu conteaza religia

| infinityskylines a răspuns (pentru BlaaBlaa):

Multumesc frumos :*