| andreeadeea92 a întrebat:

Vreau sa va cer parerea in legatura cu o situatie care ma macina de cateva zile.Asadar ma numesc Andreea am 21 de ani, am fost cu un baiat 3 ani de zile dar nu a mers relatia cel putin din partea mea nu erau sentimente. Din ziua de craciun anul trecut am inceput sa vorbesc cu un baiat pe mess, dupa 2 saptamani ne-am intalnit toate bune si frumoase relatia mergea perfect nu am mai fost pana atunci asa de fericita, parca mi-a luat mintile dupa numai 2 saptamana m-am culcat cu el. I-am cerut parola de la mess, mi-a dat-o dupa mai multe insistente dat nu am intrat atunci ci peste vreo saptamana, vreau sa va spun ca am ramas socata ce am gasit la el in arhive. vorbea cu foarte multe fete, isi dadea intalnire cu ele, le complimenta.in fn chiar am ramas mirata deoarece si el era foarte entuziasmat de relatia noastra deja isi facea planuri ca vrea sa-i cunoasca pe ai mei (dupa numai o luna de relatie). Dupa ce m-am trezit la realitate l-am sunat i-am spus tot a inceput sa bage scuze prostesti s i-am zis ca nu mai vreau sa fim impreuna si a spus ok(e foarte orgolios creca asta ma si atrage la el), nu am mai vorbit deloc vreo saptamana dar de cateva zile a inceput sa ma caute ca vrea sa ne intalnim sa imi explice multe si ca ar vrea sa ne impacam.Eu m-am gandit in felul urmator: pentru ca tin la el i-as da o sansa dar nu stiu daca el ar accepta conditiile pe care i le-as pune adica sa isi faca curat in lista de mess sa isi lase doar prieteni si cateva amice(nu toate fufele), sa isi faca curat si in agenda telefonului deoarece are foarte multe contacte(vreo 300 si ceva majoritatea fete). Mi-e foarte greu pentru ca eu eram obisnuita de la fosta relatie sa fiu cautata mereu, eu sa arat indiferenta si situatia nu e aceeasi si in relatia asta.nu sunt obisnuita cu indiferenta asta ma macina pe zi ce trece. Spuneti-mi va rog ce idei mai aveti cum sa procedez ce sa ii spun.am acceptat sa ne vedem maine si o sa vad daca accepta acele conditii, am uitat sa precizez ca el are 29 de ani probabil e de vina si diferenta de varsta dar eu am crezut ca vrea ceva serios la varsta asta.va pup

3 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Stii ca e o vorba "roata chiar de e patrata, tot se invarte cateodata" si cred ca pentru noi toti se invarte roata asta macar o data in viata. Ai fost obisnuita cu un alt fel de comportament si acum esti pusa in fata unor situatii diferite. Inca e prea devreme pentru a sti cu adevarat daca relatia voastra poate fi de durata. Eu zic sa-i mai dai o sansa dar doar daca accepta conditiile tale. Mie una mi se par de bun simt si nu e corect intr-o relatie sa tii legatura cu diferite persoane care te plac la modul de iubit(iubita). Cred ca daca vrea cu adevarat ca voi doi sa aveti o relatie sincera si de lunga durata, va renunta la ceea ce te deranjeaza pe tine si care de altfel nu aduce nimic bun in relatia dintre voi doi. Explica-i ca nu e normal si nu te lasa amagita cu fel si fel de promisiuni. Faptele vor dovedi daca el e sincer si vrea cu adevarat sa te aiba langa el! Pupic!

| LovellyAngel a răspuns:

Mie mi se pare ca ce i-ai facut tu fostului prieten iti face actualul tie! Din ce am inteles eu din spusele tale, tu ai spus ca fata de celalalt nu aveai sentimente, ca erai obisnuita sa fii cautata. Iar acesta este opusul celuilalt, corect? Roata se intoarcetongue

| balasad a răspuns:

A fost un interes doar pentru o partida de sex! :d