| Alma_5439 a întrebat:

Uitati, imi place foarte mult un baiat.Am vorbit la telefon, prin sms-uri, pe messenger vreo 3 saptamani si totul era ok. Vorbeam ca prieteni.Am ajuns sa cred ca si el ma place...doar ca acum o saptamana l-a sunat un prieten sa iasa cu noi. I-a spus ca sunt si eu, fetele celelalte, iar el a spus ca n-are ce sa faca cu noi, sau ceva de genul. M-am enervat atunci, iar seara cand m-a sunat l-am intrebat de vrea de fapt si de ce mai vorbeste cu mine. El a spus ca am inteles gresit si ca nu-i adevarat, iar de atunci nu m-a sunat si nici nu mi-a dat nici macar un sms.Am spus ca timpul le va rezolva pe toate... dar nu mai pot. Ce sa cred? Si cum as putea vorbi din nou cu el? Va multumesc mult :*.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,eu zic sa-l crezi pe el, pe cuvant! Poate a zis ca "nu are ce sa fac cu voi", probabil nesimtindu-se bine in compania celorlalti.asta nu inseamna ca nici in compania ta! Si probabil nu ti-a mai dat niciun sms si nimic ca sa vada daca incerci tu sa faci un prim pas spre a va "impaca". Cred ca mai mult din orgoliu nu a lasat de la el si nu te-a mai sunat! Incearca sa vorbesti tu cu el, calca-ti pe madrie! Sper sa reusesti sa fiti la fel ca la inceput, o asemenea poveste sigur va duce la o relatie! Sa-mi spui ce-ai rezolvat!:*:*

7 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Pai vorbeste tu cu el.trimite-i un sms... spune-i ca ai gresit ca nu l-ai lasat sa-ti explice cum stau lucrurile. daca il placi lupta pentru el si nu ceda la prima cearta sau prima neintelegere.

| Bubuuuu a răspuns:

L-ai luat prea tare,puteai foarte frumos sa-l intrebi de ce nu a vrut sa vina cu voi, nu sa tipi la el. Poate nu te-a mai sunat deoarece s-a suparat ca nu ai incredere in el, mai ales dupa ce a incercat sa-ti explice ca ai interpretat gresit.Incearca sa intri in vorba din nou cu el, pana nu va fi prea tarziu si va uita de tine. multa baftabatting eyelashes :*

| Eddy22 a răspuns:

Eu cred ca. daca il suni si iti ceri iertare pentru ca baietii is complicati eu stiu is baiatbig grin si intreaba-l din prima vrei sa fi cu mine si daca zice da sunteti impreuna daca nu alt sfat nu iti mai pot da

| lethall a răspuns:

Pai incearca sal contactezi tu sa clarificati ce si cum a fost probabil nu a mai vrut sa se certe cu tine si a gasit solutia asta tu incearca si suna-l alta alternativa nu ai

| Alma_5439 explică:

Pai cum sa intru in vorba cu el? Nu vreau sa imi cer scuze, pentru ca va zice ca sunt obsedata.

| Alma_5439 explică:

Si cum sa intru in vorba cu el? Nu vreau sa-mi cer scuze, pentru ca va zice ca sunt obsedata.

| lethall a răspuns:

Incearca sal suni si il intrebi ce mai face si ce s-a intamplat?