| ttgwh45 a întrebat:

Bună! Ultimul contact sexual l am avut pe 1 iunie, eram în penultima zi de menstruație; pe 12 am făcut un test de sarcină și a fost negativ, acum pe 18 mi-a făcut cu degetele…am văzut pe lenjerie pete maro…Ce poate fi?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina nu se face dupa ureche fiindca este inutil sieronat.

Repeta testul de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca sa arate corect daca hormonul graidiei este prezent in urina.

Si inca ceva, nu mai permite baiatului sa-si bage degetele in vagin, ca te alegi cu infectii vaginale urate si cu rani din cauza ungiilor!

| mihai69 a răspuns:

Sânge.

| Madaxo97 a răspuns:

Testul de sarcina se face cel mai devreme la 21 zile de la ultimul contact sexual neprotejat. Petele maro pot fi premenstruale si inseamna ca iti vine menstruatia in 2, 3, 4 zile.