| Petronelas58010 a întrebat:

Buna! Un bărbat de 66 de ani ar mai putea lasa o fata/femeie însărcinată la această varsta. Pun intrebarea pentru ca verișoara mea de 13 ani a fost violată de un vecin de-al lor ea era singura cand s-a intamplat asta. Apoi ea m-a sunat pe mine ca pe mama ei nu putea pentru ca era la bunica noastră care nu prea se simțea prea bine, bunica noastră locuiește mai departe de noi si cum v am spus ma sunt pe mine cand am auzit o plângând repede m-am dus la ea in 15 min am fost la ea, ea era asa de speriată si plângea in camera ei dupa petele de sange din patul ei mi-am dat seama ce s-a intamplat si am incercat sa o intreb cine a fost ea nu mi-a spus asa de usor dar dupa un timp mi-a zis cine a violato. Apoi am sunat la poliție si pe moasa mama verisoarei mele si i-am spus ce s-a intamplat care a ajus mai pe la 20 si jumatate

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, sunt sanse.

| Violleta2022 a răspuns:

Un barbat poate sa lase o fata sau femeie gravida, atata vreme cat are inca erectie si poate face un act sexual, chiar si la 70-80 de ani.

Veriosara ta sa mearga de urgenta la Spitalul cel mai apropiat si sa ceara ajutor, ca sa obtina Certificat Medico-Legal sa-l poata actiona in judecata pe violator.

| mihai69 a răspuns:

Da, bărbații sunt fertili cât timp mai pot întreține un act sexual, dar ca să fie în pericol, și vară-ta ar fi trebuit să fie în perioada fertilă.

| Drimmero a răspuns:

La politie urgent! asta daca inca nu l-au luat pe jegos, acum depinde cand s-a intamplat execrabilitatea asta. Depinde acum de mai multi factori, in general barbatii produc sperma toata viata odata ajunsi la maturitate sexuala dar calitatea ei scade usor cu inaintarea in varsta, dar exista cazuri cand barbatii pot lasa insarcinata o femeie chiar si daca are o varsta inaintata. Sper ca ati gasit un var, unchi, tata, vecin ceva care sa-i rupa oasele bosorogului, astia merita torturati, daca fata mea ar fi patit asa ceva cu mana mea il omoram pe hodorog.

| Eireann a răspuns:

Sigur ca da, ea trebuie sa ia contraceptie de urgenta (pastila de a2a zi) si sa faca un control la medicina legal cat mai repede

| helpforyou a răspuns:

Sigur, un barbat daca este sanatos poate concepe la aceata varsta.

| ___qAFG a răspuns:

Da, poate