| IngerashulmeuEdy a întrebat:

Unei prietene ii place de un baiat de la scoala. E cu un an mai mare decat ea. Dar ea e prea timida si nu are curaj sa ii spuna.De fapt,e cea mai timida din cls, pe cand el e indraznet.In ultimul timp se uita la ea, o baga de seama...Nu stie ce sa creada, o place sau nu? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| AngelRebel a răspuns:

Daca vede o schimbare radicala fata de comportamentul lui eu cred ca o placehappy.Sa incerce sa isi invinga si ea teama si sa il intrebe...Cunosc fete care au avut tot cam ceva de genul si chiar au fost multumite de raspunsul baiatului.Sa incerce si eu cred ca o place.happy Funda pls:

5 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu cred ca o simpatizeaza, dar cred ca tu ar trebui sa te duci sa vb cu el sa vezi daca o place sau nu, si dupa aia sa o incurajezi pe prietena ta, sa-i dai sfaturi, si sa-i spui ca totul va fi ok daca va fi si ea mai indrazneata, daca e timida nu rezolva nimic:d

| valiivan77 a răspuns:

Ajut-o tu, spune-i baiatului ca il place!

| dulceatza24 a răspuns:

Nustiu.Eu la fel am aceeasi problema dar daca o place cu siguranta el va face primul pas

| mirunici a răspuns:

Eu una cred ca poate incerca. dar el trebuie sa fie de treaba. cati ani are fata? si aproppo nu conteaza varsta conteaza ce simt unul pentru celalalt

| IngerashulmeuEdy explică (pentru mirunici):

Fata are 13, iar baiatul 14 big grin