| bebethomeu a întrebat:

v-as ruga sa-mi spuneti cum sa ma masturbez fara sa ma dezvirginez dar sa am orgasm, am incercat de multe ori sa ma masturbez e clitoris dar cand incep sa am placere ma doare foste tare mana si nu mai por continua. Este normal ca in momentul in care iti atingi clitorisul in varf, sa ai un fel de contractie a muschilor de la picioare? adica, cand ating mai in centru imi tremura foarte tare picioarele si nu mai pot face nimic de obicei in acel moment ma opresc, ca nu e prea placut, am incercat si cu dusul dar tot nu merge... si mereu sunt excitata cand vreau sa incep big grin. Niste sfaturi? dau fundawinking

7 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Te strofoci preea mult!
Înainte să adormi masturbează-te, când ești relaxată total, nu așa pe fugă.
Spoooor! laughing

| Marrriaaa a răspuns:

Nu mai incerca asa ceva, nu e bine pentru tine, iti faci rau singura.

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Cand te masturbezi stimuleaza-ti clitoris-ul in mod indirect folosindu-te de clitorial hood (pielea de deasupra clitoris-ului).
Si nu e vorba doar de stimulare fizica, cea mai puternica stimulare e cea vizuala. Cauta pornografie "female friendly" adica, porn facut special sa multumeasca femei.
PS: Sunt barbat dar am studiat anatomie, psihologie, sexologie dar am si vorbit cu amice/prietene despre sexualitate si corpul lor si experientele lor, e interesant pentru mine cum functioneaza corpul uman dar si mintea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal sa simti ceea ce simti. E normal sa tremuri, pentru ca nu stii inca ce sa faci cu acel sentiment ce te navaleste in acel moment.

De obicei tremuri incontrolabil pentru ca nu te apropii de orgasm in acel moment si normal, ca nu ai mai intalnit asta si iti umpli mintea cu tot felul de intrebari, in loc sa fii relaxata si sa continui inca putin pentru a ajunge la climax.

Tremuratul este probabil un raspuns la "autonomic parasympathetic reflex", ce este un reflex ce poate fi provocat, exact inainte sau in timpul orgasmului, cauzand degajarea unei substante numita catecolamina de catre nervii din corpul tau. Acesta e motivul pentru care tremuri, deci nu ai de ce sa te sperii happy

O zi placuta!

| iubaretulcata a răspuns:

Eu zic sa nu mai incerci cu fel de fel de chesti de a te chinui iti faci rau in primul rind este altceva cind o faci cu un baiat... daca ai vista necesara o poti face dar mereu protejati este cel mai bine...

Răspuns utilizator avertizat
| JohnnyHelpsYou a răspuns:

Eu ti-as zice sa te opresti din masturbat, sau din incercarile tale happy daca vrei si ai varsta potrivita ( minim 17 ani ) poti sa incepi viata sexuala happy dar ai grija care baiat iti alegi sa fie primul happy