| iulianaiilli a întrebat:

Va cerul ajutorul pentru o cauză care m-a depășit. Si ma face sa cedez psihic.
A fost un moment când m-am jucat cu iubitul meu. Asta de revelion. După pe 3 mi-a venit menstruația normal până pe 8. Nu a fost momentul ăla cand pot spune ca m-am dezvirginat. In seara aia el si-a dat drumul înainte. Dupa am mai stat vreo 15 min liniștiți si după m-a atins cu penisul asa. In ultima perioadă m-am simțit cam rau. Am făcut 2 teste de sarcină și au iesit negative. Aștept sa-mi vina menstruația. Dar parcă vad ca mi-a mai crescut burta. Va rog din suflet sa ma ajutați cu sfaturi dacă doriți. O sa merg si la ginecolog. Dar vreau sa mai încerc cu testele
Sunt foarte foarte speriata. Doar ca eu ma gândesc cum sa fie posibil asa ceva din moment ce nu a fost momentul ăla când sa imi curgă sânge. Sa ma doară dacă o fac. Ne-am mai jucat noi asa. Dar nu a intrat. Nu am făcut. Vă mulțumesc mult si va sunt recunoscătoare. Doamne ajuta

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un contact sexual neprotejat fara penetrare poate duce la sarcina. De aceea trebuie sa folositi prezervativ ori de cate ori aveti contact sexual (adica penisul lui atinge vulva ta), chiar daca acesta nu implica penetrare.
Totusi, daca contactul sexual a fost pe 1 ianuarie si pe 3 ianuarie ai avut menstruatie normala si venita exact in ziua calculata, atunci o sarcina este exclusa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai mentionat ca la circa 3 zile dupa joaca voastra cu conotatii sexuale neprotejate, s-a pornit menstruatia. Daca sangerarea a inceput la data normala si s-a desfasurat in conditii similare cu menstruatiile anterioare cum ar fi : timpului de manifestare, cantitate de menstra, culoare, miros specific, flux zilnic de scurgere, etc. se poate afirma fara a gresi ca in ciclul menstrual anterior nu ai ramas insarcinata, dovada fiind testele de sarcina cu rezultat negativ.Deoarece ulterior nu ai intretinut sex rezulta cat se poate de clar nu poti fi insarcinata nici in actualul ciclu menstrual. Ceea ce trebui sa stii pe viitor este faptul ca intotdeauna MENSTRUATIA reprezinta INCEPEREA unui ciclu menstrual NOU si de asemenea faptul ca intotdeauna MENSTRUATIA reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului, deci nu s-a format o sarcina si aceasta nu s-a implantat. Nu are nici un rost sa-ti mai faci teste de sarcina fiindca existenta unei sarcini este IMPOSIBILA in astfel de situatii. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost neprotejat este foarte posibil sa fi ramas gravida.

| lpavel a răspuns:

Daca 2 teste de sarcina Ti-au iesit negativ, NU ai cum sa fi insarcinata! te poti increde in teste 99%! Tu ai facut 2 teste NU unul asa ca sigur nu esti insarcinata! Se mai intampla sa intarzie nu trebuie sa faci caz din asta...

| Holy2010 a răspuns:

Nu esti insarcinata. Ai doua variante daca nu mai vrei sa treci din nou prin asta. Ori va potoliti, ori faceti sex ca doi oameni responsabili cu prezervativ. Sexul este pentru adulti nu pentru copii.

| Tinna666 a răspuns:

Burta nu creste intr-o luna

| iulianaiilli explică:

Pai si din cele enumerate. Eu nu stiu dacă mai sunt sau nu virgina laughing si acum ca m am simțit cam rau. Tata imi spune sa merg sa fac analize. Si mi e frica sa nu fie sarcină ceva. Eu mi am planuit sa rămân curată până la căsătorie din punct de vedere religios. Si am 18 ani, nu s copil happy doar ca nu stiu ce am avut atunci.

| Oana92 a răspuns (pentru iulianaiilli):

Joaca te-a ''patat'' deja, din punct de vedere religioswinking

| darrio2007 a răspuns (pentru iulianaiilli):

Stie si tatal tau? Ce dragut!

| sofisis a răspuns (pentru iulianaiilli):

Curata nu mai esti din nici un punct de vedere. Te minti singura si facand chestia asta pacatuiesti mai mult decat daca ai face pur si simplu sex. A fi curata, virgina, inseamna sa nu fi intrat in contact cu un penis niciodata. Deci la tine se exclude chestia asta.
Insarcinata nu esti. Inteleg ca oi avea 18 ani dar esti total neinformata in ceea ce priveste propriul tau corp. Asta nu are nici o scuza!
Burta la o sarcina incepe sa se vada dupa luna 4-5 incolo.
Simptomele de sarcina apar dupa saptamana 5-6.
Daca ai avut menstruatie fara modificari atunci CLAR nu esti gravida.
Pune si tu mana si mai citeste si carti de anatomie, nu numai Bilblia.