| barbie19 a întrebat:

Va deranjez din nou cu o intrebare. Am cautat pe net raspunsul, dar in zadar. Ciclul imi tot intarzie de vreo 6 zile si de vreo 2 zile am inceput sa am dureri abdominale in partea de jos (cam pe unde sunt ovarele), dar durerile astea se produc numai cand ma asez...cand ma apas sau daca stau in picioare nu si durerile astea nu se aseamana deloc cu cele ale CM ci mai degraba parca ma apasa ceva. Oare de la ce sunt durerile astea? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Mai s-ar putea sa ai vreo infectie, probabil de aia si intarzie ai racit, sau poate vreo dereglare hormonala.

Totusi mergi la un medic sau la farmacie, poate iti recomanda ceva.

6 răspunsuri:
| SperanteSpulberate a răspuns:

Poate ai racit, du-te repede la ginecolog pana ce nu se agraveaza si atunci vai de capul tau! Sper sa nu fie nimic grav si sa ai parte de sanatate!
Bafta si Craciun Fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa ai o raceala sau este o anexita.

| marius_9738 a răspuns:

Pai nu ai mentionat daca ai facut ceva care sa te ingrijoreze... ti-ai facut un test de sarcina? daca nu, grabeste-te

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fie ai o infectie genitala, fie ai chisturi ovariene. Du-te repejor la ginecolog, fiindca chestiile astea se agraveaza pe zi ce trece si se trateaza din ce in ce mai greu.

| BrD a răspuns:

Te'ai gandit sa faci o vizita la ginecolog? Ti'ar fi de ajutor happy

| barbie19 explică:

Da, am facut sex neprotejat. Raceala sigur nu am, adica nu am simptomele unei raceli, chisturi s-ar putea, dar din cate stiu eu pentru chisturi tratamentul este cel cu anticonceptionale si eu am luat destul de mult timp. Testul de sarcina vreau sa imi fac zilele astea, maine sau poimane, dar la ginecolog trebuie sa merg abia dupa sarbatori. Multumesc pentru raspunsuri!