| YoOoOoOo a întrebat:

Va rog ajtati-ma.acum cateva zile prietenul meu s-a despartit de mine.simt ca mor.nu mai pot.cum pot sa-l uit? sau cum as putea sa-l recuceresc? sad Multumesc...

Răspuns Câştigător
| Gabitza a răspuns:

Buna
sad Imi pare sincer rau! Dar trebuie sa te obisnuiesti! Stiu a iti e greu, dar nu e imposibil! O fata nu se da batuta atat de usor! Nu uita cata putere avem sa trecem peste! Nu trebuie sa zici ca simti ca mori! Pur si simplu, el a consierat ca nu mai aveti atatea lucruri in comun si a hotarat sa faca pasul asta! Este putin mai greu in primele zile. dar cu timpul vei fi mai bine! Aaa. si-ti mai dau un sfat : iarta-l! Sa stii ca prin iertare poti sa fii si tu la randul tau iertata! Asa ca, iarta-l! Vei vedea cat de impacata te vei simti cu tine si cu Dumnezeu daca ai facut lucrul asta! happy Iti doresc tot binele... si tine minte : mereu am fost si vom fi puternice! :*

7 răspunsuri:
| Daciana12 a răspuns:

Iti zic eu cum si mie mi s-a intamplat la fel:
1. Poti sa te indragostesti de altul si sa.l saruti bine ca sa ii fie ciuda!
2. Poti sa il chemi la un suc si sa.l saruti pe buze!
3.Sau poti sa.l uiti si sa treci mai departe! iti cauti alt iubit!

fundita?puppy dog eyes

| Andy_6451 a răspuns:

Pai sincer daca el tea parasit inseamna ca nu prea mai tine la tine oricat de naspa ar suna asta. sti cateodata in viata trebuie sa treci peste o groaza de chesti si sa privesti mai departe nu inapoi.happy deci asta e momentulwinking dal incolo de nebun daca nu tine la tine lasa-l sa plece si cauta pe altcineva care te pretuieste cu adevarat si tine la tinetongue asa ca megi mai departe cu tupeu si veseliehappy

| danaM_2318 a răspuns:

Buna! pai o iubire pierduta e mai greu de recuperat dar poate el nu te-a meritat incearca sa iesi cu prietenele tale si sa iti gasesti pe altcineva eu nu prea stiu situatia ta dar daca ai facut tu ceva rau atunci situatia e mai complicata mai da-mi detalii si iti mai zic.paa

| shadovv a răspuns:

Nu poti decat daca vrea el. Oamenii vin si pleaca. Obisnuiestete. O sa dai de altu mai bun.

| filipm2001 a răspuns:

E greu sa uiti si nerecomandat sa incerci sa-l recuperezi. Doar timpul poate vindeca o inima franta. Insa iti recomanda sa-ti gasesti tot felul de activitati care sa-ti tina gandul deoparte de el. Incearca sa iesi cat mai des cu pretenii sau la chefuri, sa cunosti oameni noi, poti sa faci sport sau sa practici alte hobby-uri care sa-ti tina timpul si mintea ocupate. Fiecare zi va fi mai usoara decat cea dinainte. Succeswinking

| Allexis a răspuns:

Poti sa-ti cauti alt iubit. Sau si mai bine, sa stai cuminte si sa astepti ca viitorul iubit sa te gaseaca. N-are rost sa incerci sa-l recuceresti pe fostul.

| sabilopod a răspuns:

La 12 ani ai iubit? nu mi se pare ok.