| yourprettyangel a întrebat:

va rog ajutati-ma...crying(. Eu si prietenul meu ne-am despartit, primul meu prieten. Il iubesc mai mult ca orice, din tot sufletul meu, iar acum sunt efectiv distrusa, nu mai pot. Am facut tot posibilul sa ne impacam, si inca incerc, si totusi sper intr-o impacare, dar el e prea hotarat si prea orgolios si nu vrea. Nu pot sa cred ca ne-am despartit, toata viata mea se invartea in jurul lui...iar acum, a disparut. Cateva sfaturi, va rog.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai avut pretentii prea mari de la aceasta relatie si nu ai incercat sa intelegi ca orice relatie (la varsta ta) are si un sfarsit, asa cum este si normal.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Tot asa o sa fie si al doilea, si al treilea, si al patrulea, si...tot asa.

| Striker14 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar nicio relatie nu tine la infinit. Nu mai spera, s-a dus, nu-i mai vorb, uita-l.
Poate el si-a dat seama ca nu te iubeste si nu vroia sa-si bata joc de tine...

| Floricikmov a răspuns:

Daca vat despartit inseamna ca nu mai simte nimic pentru tine. Decat sa stea cu tine doar de dragul de asta. Asa va amageati amandoi. Poate simte ceva pentru altcineva si nu poate sa se impace cu tine. Incearca sa legi o alta prietenie cu altcineva.

| anamary a răspuns:

Multe fete sunt foarte legate de primul prieten.Dar asta nu inseamna ca trebuie sa iti distrugi viata din cauza lui.NU mai spera la o imparacre, nu il mai implora sa va impacati.Barbatii sunt atrasi de fete care iti traiesc viata cu optimism,nu sunt atrasi de disperate. Daca un baiat ar cadea la picioarele tale si te-ar implora sa fiti impreuna ti s-ar mai parea atragator?
Traiest-ti viata, umple-ti ziua cu prieteni pasiuni si obiective! Daca nu va vrea sa se impace nu se va impaca, dar daca e nesigur pe sentimentele sale, cand se va uita la tine va trebui sa vada o fata plina de viata, nu o dependenta.Si mai important, NU incerca sa-l faci gelos cu un alt baiat."Vindeca-ti inima" mai intai si apoi intra in alta relatie, ca nu te ajuta cu nimic daca tu saruti un alt baiat si iti imaginezi ca il saruti pe fostul.

| xCriis a răspuns:

Incearca sa treci peste, viata merge inainte, cauta-ti alt prieten, si incearca sa-l inlocuiesti pe fostul, inseamna ca el nu te iubea si nu te aprecia indeajuns happy!