| anonim_4396 a întrebat:

Buna va rog ajutati-ma.in trupa de dans a intrat un baiat nou si il cam plac.idea e ca el glumea cu mine si era mai atent cu mine decat cu cealalta colega a mea.azi am aflat ca acea colega il place si ea.am vorbit cu el daca o place si el a zis ca nu. dar acum nu stiu ce sa fac pentru ca eu il plac, il place si colega mea, el nu o place pe ea si nu stiu daca ma place pe mine. ce ar trebui sa fac? vreau sa stiu daca ar trebui sa renunt si sa il las colegei sau nu...si cum pot afla daca chiar ma place va rog sa m a ajutati :*

Răspuns Câştigător
| 3TeoDora3 a răspuns:

In primul rand mai ametit cu "place" in al 2 rand daca el a zis ca nu o place pe colega ta ea ar trebui sa inteleaga in al 3 rand poti sa o pui pe colega ta sal intrebe daca te place daca zice ca da iar daca colega ta e o prietena adevarata ar trebui sa constientizeze ca nu are nici o sansa si sa se bucure pentru tine:d sper ca te-am ajutatbig grin fundita?

3 răspunsuri:
| samy1 a răspuns:

In primul rind vorbehste cu colega ta... Apoi dac nu-l place nu sta pe loc actzioneaza... Incepe comunikarea iar daca vez ceva schimbari in convorbire totul va fi clarwinking succese

| edizamfir a răspuns:

Sa stii ca nu se intampla nimic rau daca ii ceri prietenia
altfel n-ai cum sa aflii decat daca pui pe cineva cu care va intelegeti amandoi destul de bine, sa afle daca te place si el si dupa aia sa ii ceri prietenia, insa e mai bine pe risc pentru ca te simti mai bine cand o sa zica DA smug

| aditzupink a răspuns:

Eu zic sa nu o lasi pe ea ca apoi u prierzi asa am facut si eu cu o fata si am lasat-o pe ea si uite ca imi pare rau ca acum e cu ea cand putea fi cu mine asa ca nu o lasa parerea mea