| alina_5155 a întrebat:

va rog ajutati-ma si pe mine cu ceva ca nu mai suport atata suferintacrying. Eu stau cu un baiat de 4 luni, cum ar veni ca o amantacrying. Pentru ca el sta cu cea mai buna prietena a mea.Tot deauna prietena mea imi povesteste ce fac pe afara, eu nu mai suport tot deauna plang.Si pe el cand il intrebare de ea el rade.Lam intrebat pe cine iubeste si mi-a zis ca el pe mine ma iubeste ca de ea doar isi bate joc. Dar nu-s tiu ce sa cred adica are momente cand imi arata ca ma iubeste, si totutusi cu ea nu se poarta asa cu ea vorbeste urat se bat si chesti. Da totusi voi ce credeti ma iubeste sau doar vrea sa isi bata joc de mine.VA ROG ajutati-ma NU MAI SUPORT ATATA SUFERINTAcryingcrying

Răspuns Câştigător
| :X pinky love you :X a răspuns:

Sincer, e cea mai bună prietenă a ta. Sau aşa ar trebui din spusele tale. Cum ar putea "cea mai buna prietena" sa se cupleze cu prietenul "celei mai bune prietene" iţi dai seama că dacă prietena ta ar afla. ar ieşi urât. Hai sa-ţi răspund mai întai la intrebare.sau sa-ţi dau un sfat. Daca e adevarat ce spui, şi dacă pe ea o bate si o injura si pe tine nu, poate spune adevarul. Dar ea de ce stă încă cu el? Poate totuşi de iubeşte mai mult. Dar daca e pe aşa, de ce nu esti tu iubita si ea amanta? sau de ce nu eşti doar tu iubita lui. Este probabil să-şi bata joc de amândoua. Pentru că de prietena ta oricum işi bate din moment ce o inşeala.mai ales cu tine. Şi acum. să-ţi mai zic o chestie sunt aproape sigura ca nu vei asculta sfatul meu. dar pur si simplu eu iti spun ca cel mai bine ar fi sa renunti.si pentru tine pentru ca proababil isi bate joc. Si nu numai de aia. si pentru prietena ta. ca scapa de unul ca el.Deci, parerea mea, spune-i prietenei despre el ii vei face un bine desi probabil va veti certa, daca tu spui ca aia e cea mai buna prietena a ta, pai eu ma insel. În situatia in care e, cred ca tu iti bati singura joc de ea. Spune-i, sau macar tu renunta la el. A, si inca ceva, mi se pare normal sa suferi pentru ca el spune ca pe tine te iubeste si de fapt umbla mai mult cu ea.eu una nu as suporta sub nicio forma Si chiar daca nu te-ar fi iubit pe tine mai mult tot nu ti-ar fi spus-o! Si scuze ca sunt atat de rea, inteleg ca tu suferi dar asta e ceea ce ar fi corect sa faci. Alegerea e a ta Succes:*

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu esti ''amanta'' pentru ca vrei!

In primul rand nu te respecti daca accepti asa ceva!

Ai un comportament care da cu virgula!

Lasa-l si caieste-te!

| Азбука a răspuns:

Chiar nu constientizezi ca iti produci singura, si cu buna stiinta, toata suferinta? In primul rand, de ce accepti sa fii a doua? Si mai ales, ca despre cealalta, spui ca iti este prietena. Ba chiar prietena foarte buna. Esti la inceput de drum in viata, si e pacat sa fii "amanta" de-acum. Si nici mai tarziu.

| Sigmund a răspuns:

Nu poate sa te iubeasca din moment ce are doua relatii in acelasi timp, dar poate ma insel.Numai el stie ce e in inima lui, eu doar imi dau cu parerea.Ar trebui sa purtati amandoi o discutie si sa va puneti de acord el cu cine va ramane cu tine sau cu ea.In primul rand daca nu vrea sa o paraseasca nici pe ea nici pe tine, ar trebui sa pui tu piciorul in prag in sensul ca sa pui punct relatiei si sa te caute atunci cand s-a decis cu cine ramane.Este pacat sa strici o prietenie atat de frumoasa cu prietena ta. Dar daca o paraseste pe ea pentru tine, este pacat sa-l pierzi.Succes!

| ßέßέ a răspuns:

Paraseste`l cat mai curand! 4 luni cred ca au fost de ajuns. Daca zice ca de ea isi bate joc si pe tine te iubeste, atunci de ce nu se desparte de aia si sa ramana cu tine? Sincer, isi bate joc de amandoua. Si tu nu trebuie sa mai accepti asta. E pentru tine, nu e vorba ca il lasi prietenei tale. sad Ai grija.

| Daiana_1431 a răspuns:

Da. iti faci singura rau. De ce stai cu el, cand ea este cea mai buna prietena a ta? De ce l'ai gasit tocmai pe el? Mi se par niste prostii chestiile astea. In fine. La faza cu iubitul, iar o aiureala, ce poate altceva sa iti zica el? Nu domne nu te iubesc straight face nu cred. Eu zic sa il lasi in pace, nu se merita sa stai cu asemenea baieti plus nu inteleg cum poti sa stai cu el, si mai zici ca este cea mai buna prietena a ta straight face

| mistikk a răspuns:

Baietii au multe fete nu te lasa intimidata de vorbe si este vina ta ca ai acceptat pur si simplu ori cu ea ori cu mine nu mai fii sensibila si nu plange ca nu se merita

| miruuuu a răspuns:

Aproape in aceeasi situatie sunt si eu...si toti mi-au zis gen"esti a 5-a roata la caruta". Cred ca cel mai bine ar fi sa o lasa`ti mai moale un timp...cred ca e un NESIMTITstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte urat din partea ta sa stai cu iubitul celei mai bune prietene. Ce naiba nu mai are balta peste? Fii serioasa draguta si gaseste pe cineva care sa te iubeasca asa cum iti doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prosta da papuci scurt pe doi in lume exista si un baiat special pentru tine crede-ma :) ma numesc nelutz si eu stiu cum e sa suferi :) chiar daca is baiat... dar acum am si eu pe cineva care ma iuine beste ar frace orice pentru mine casa no las... dar sti cum e daca nu sti tine de prosta sa prost te lasa pentru altu sau alta numa la mine e faza ca altul ca mine greu mai gaseste si participant in fotomodelin si parinti cu banii si sa tina la ea sa nu-si bata joc de ia. cam rar asa ceva :) pentru mai multe vorbe bune si sfaturi aceseaza id-ul www.vip_star_vampirefreaks mess

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand eu cred ca trebuie sa te asiguri ca poti avea incredere in prietena ta, apoi eu i-as spune pentru c-a sa vezi cum reactioneaza prietenul tau. Sper ca esti constienta ca el isi bate joc de amandoua. daca te consideri o fata demna de bun simt, atunci nu ii permite sa is bata joc de prietena ta si de tine.Ete doar o parere. ITI UREZ SUCCES SI SA POTI SA ITI REZOLVI PROBLEMA CU USURINTA. MA BUCUR CA TI-AM PUT DA UN SFAT. PAPA

| alina_5155 explică:

Deci eu m-am mai despartit de el odata si i-am zis clar sa ADIO nu ma mai cauta pana nu alegi pe una dintre noi 2.Si el a zis ca nu stie ce sa faca pentru ca pe ea vrea doar sa o F***, m-am despartit de el si sigur tot eu m-am impacat cu el pentru ca nu puteam sa stau fara el.Si da m-am gandit sa-i spun prietenei mele despre relatia mea cu el, dar mi-e frica sa nu iasa urat.Si pot sa zic ca si ea mi-a furat prietenu care stateam cu el de 3 ani si va dati seama cum m-am simtit, pot sa zic ca m-am combinat cu prietenu ei ca sa ma razbun da niciodata nu m-am gandit ca o sa ma indragostesc de el asa multcryingcrying

| Tzupiii a răspuns:

Nu cred ca mai are rost so continui cu el. Nu are rost iti faci rau tie. Lasal sunt foarte multi baieti pe lumea asta nu trebuie sa fi a doua pentru ca il placi pe el si plus ca e si cu prietena ta cea mai buna oh go on el probapil vrea sa iti bata joc de amn2