| Eaeea a întrebat:

Buna!:*Va rog foarte mult ajutati-ma ce sa fac! Nu mai pot.tot imi vine sa plang si nu stiu dc...nu am o dispozitie buna nicicand.cand mi se intampla ceva bun mi-e teama sa nu fie caterinca! Am o parere ff rea despre mine si nu stiu ce sa fac sa pot sa scimb asta.Va rog ff mult sa ma ajutati!(scuze de cat. e cea mai popuara)Funda!:*

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai ce ai patit? ca ceva este la mijloc. ori te-a parasit prietenul tau. oricum nu e bine ca ai o parerea rea despre tine! Daca tu nu te iubesti, cum sa iubeasca altcineva? Incearca sa uiti daca ai patit ceva, sau ai avut vreo dezamagire in dragoste! Nu merita! Incearca sa fi TU! Ingrijeste-te imbraca-te frumos, in asa fel incat sa te simti bine in pielea ta! Ce crezi ca rezolvi daca plangi? Trebuie sa ai incredere in tine! Nu mai fi naiva, si nu te mai lua dupa prietene.mai bine asculti un sfat dupa TPU de la o persoana care nu te cunoaste. pentru ca este obiectiv.noi iti spunem ce trebuie, nu ce vrei sa auzi! Asa ca baga la cap ce ti-am spus si fi mai increzatoare! Bafta :*:*:*:*

3 răspunsuri:
| deen a răspuns:

Aahh mi se intampla si mie. faza e ca eu nu locuiesc in Romania, sunt intr-un teritoriu total strain. m-am simtit super prost la inceput si data la oparte. sunt zile in care mi se pare ca nimic nu merge bine. in momentele astea, ar trebui sa te uiti la alti oameni, persoane cu probleme de viata majore, care nu au ce manca, unde sta, sau cui sa ii marturiseasca problemele. sunt sigura ca tu ai prieteni si familie. incearca sa fi mai pozitiva, si crede in Dumnezeu, eu am gasit liniste in religie, stiu ca pare absurd pentru adolescenti sa te duci la biserica, etc.dar ajuta. si fii tu insati, zambeste fara motiv, ai incredere in tine. sper ca a fost de folos :*

| Efixx2 a răspuns:

Toata ideea sta in felu in care gandesti, trebuie sa treci peste obstacolul ce iti tulbura sufletul si vei fi vesela si fericita. Apropo daca nu poti incearca sa mergi pe alta cale, distruge obstacolul din exterior adica mergi afara cu prietenii, razi te distrezi, iti faci de cap... orice te face sa te simti bine, in niciun caz sa stai la calculator si sa bocesti.
Sper ca te-am ajutat succes happy

| Milkyleaves a răspuns:

Buna.Mi-as dori ca impreuna sa gasim solutii la intrebarile care te framanta.Ce-ai spune daca mi-ai povesti detaliat ceea ce ai pe suflet?E-mailul meu este:fogelline.oasis@yahoo.com.Te astept cu tot dragul :-).Doamne ajuta!