| AnastasiaClau01 a întrebat:

Buna, va rog frumos, sa-mi raspundeti cu seriozitate si repede pentru ca sunt tare ingrijorata si stresata!
Bun, deci in seara de revelion pe la ora 6:30 dimineata am facut sex cu iubitul meu iar prezervativul s-a rupt cam dupa aproximativ 10 minute. El nu a terminat in mine si nici in prezervativ, cand a observat ne-am oprit direct. Era spart tocmai langa cap. Eu eram in perioada de fertilitate, iar dupa o aplicatie eram in ziua cu sansele cele mai mari de a ramane insarcinata. Dupa am mers la baie si am facut pipi, am observat ca, curge ceva, dar nu stiu daca era lubifriant sau lichidul acela. Dupa aproximativ 2-3 ore am luat pilula de a doua zi ca sa ma linistesc insa nu sunt linistita ci foarte stresata. Oare pot sa raman insarcinata? Va rog sa nu ma luati in bataie de joc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT in proportie de peste 99%, este un DUBLU si suficient de categoric NU in aceasta situatie. Se poate afirma fara teama de a gresi ca in proportie de peste 99% NU se poate forma sarcina. Dintrun motiv cat se poate de simplu si anume a faptului ca in cazul vostru a fost indeplinita doar una din cele 2 conditii strict necesare si obligatorii de a exista in acelasi timp ambele ''ingrediente'' absolut necesare si obligatorii din care ia nastere sarcina. In acest caz, probabil ca exista un ovul viabil, insa a lipsit sperma si intr-o astfel de sitiuatie formarea sarcini devine practic IMPOSIBILA mai ales in cazul in care IN PLUS, a fost folosita si pastila contraceptiva. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Danii28 a răspuns:

Nu cred ca poți rămâne