| Laloli a întrebat:

Buna! Va rog sa luati in serios intrebarea mea si nu la misto. Exista vreo solutie pentru ejacularea precoce?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In functie de cauza care produce ejacularea precoce exista tratament adecvat, dar ca sa aflii ce anume ai nevoie, trebuie sa mergi intai la un medic UROLOG care poate depista cauza care iti produce ejacularea precoce, ca sa-ti dea tratamnetul corect.

"Ejacularea precoce - cauze:
La baza acestei disfunctii pot sta cauze de natura biologica, cauze psihologice sau un cumul de factori declansatori.

Cauze biologice
infectii ale aparatului reproducator masculin;
disfunctia erectila;
afectiuni ale prostatei;
tulburari endocrine;
un nivel scazut de testosteron;
consumul excesiv de alcool sau de droguri.

Cauze psihologice
expunerea la stres prelungit;
traume majore (abuzuri sexuale sau emotionale);
depresie;
probleme de cuplu;
complexe legate de propriul aspect fizic;
asteptari idealiste cu privire la propriile performante sexuale."

https://www.reginamaria.ro/utile/dictionar-de-afectiuni/ejacularea-precoce

3 răspunsuri:
| 4evergentleman a răspuns:

De la depresie și anxietate este, neaceptare de sine.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Incearca sa nu te gandesti la asta

| MariaJust a răspuns:

Daca esti major, poti incerca Tianli. Sunt niste fiole (se gasesc si in farmacii) pe baza de plante care combat ejacularea precoce si duc actul sexual la cel putin 30 minute din cate zic baietii https://justlove.ro/p/stimulente-sexuale/potenta/tianli-fiole/

Poti da si aici pe TPU search dupa Tianli sa vezi si alte pareri.