| diana_2372 a întrebat:

va rog sa ma ajutati.momentan am prieten care ma iubeste dar. m-am intalnit la o petrecere cu fostul si mi-a cerut o a doua sansa...si nu stiu ce sa-i spun avand in vedere ca mai tin la el.si multi care il cunosc imi spun ca s-a schimbat si ca acum chiar ma place. dar nu as vrea nici sa il las balta pe cel de acum caci stiu ce rau e sa fi parasit ce credeti ca ar trebui sa fac. cele mai bune sfaturi primesc funda!:X:X

Răspuns Câştigător
| A12NDRA a răspuns:

Pai eu stiu ca nu este prea placut cand te paraseste cineva, insa atunci cand cel cu care esti acum te invita in oras spune-i in gluma ca va despartiti, dar sa pari foarte serioasa.Au invita-l tu pe el, ca sa fi mai convingatoate.
Dupa ce o sa vezi cum reactioneaza probabil vei sti ce ai de facut.

As putea sa iti zic si eu cum am mai vazut la altii "i-al pe cel pe care il placi mai mult„. Nu mi se par normale aceste raspunsuri pentru ca ii poti place in paralel.
Eu mi-am spus parerea, poti incerca daca vrei.Succes!

4 răspunsuri:
| Douapunccteunics a răspuns:

Avand din vedere ca e fostul gandeste-te la despartirea voastra cat te-a durut.Gandeste-te de 2 ori inainte de a face o proftie mare. Si vezi care te iubeste mai mult. Daca vrei sa te desparti de actualu ai grija cum o faci sa nu suferehappy
Baftă!:*

| monique a răspuns:

Pai gandeste-te bine cu care dintre cei doi ai mai multe sanse sa cladesti un viitor frumos. Si alege-l pe cel care te respecta si te apreciaza. Nu uita, fluturasii de indragosteala trec repede, iar dragostea adevarata vine dintr-o convietuirea armonioasa, in care amandoi puneti pasiune si efort.

| claus a răspuns:

Nu da vrabia din mana pe cioara din gard. daca te-ai despartit de el, lasa-o asa si continua-ti relatia cu actualul. asta doar in cazul in care nu il iubesti prea tare pe fostul. oricum cu amandoi nu poti fi, e prea greu. dar nu poti fi cu niciunul din mila. si asta cu schimbarea dupa ce l-ai parasit suna a vrajeala. oamenii nu se schimba.

| Mariaa20 a răspuns:

Eu spun sa te mai gandesti. daca momentan ai prieten.pastreazal.daca ti cu adevarat la el. daca nu ia-l pe celalalt!