| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa ma ajutati sa iau o decizie.

voi ce a-ti alege:un baiat care va place, va intelegeti bine sau fostul iubit care inca mai tine-ti la el?

zi acum sa va zic de ce v-am intrebat asta...
de baiatul care imi place vb cu el de 4 zile ne intelegem foarte bine dar el are iubita sad ea acum e plecata dar presupun ca o sa se intoarca... el nu da semne ca ar renunta la ea pentru ca ea a plecat din tara sa "faca" banii indemnata de el.straight face

acum fostul meu iubit cu care am stat 3 ani vrea sa ne impacam si eu nu stiu ce sa fac... m-as impaca cu el ca inca il iubesc dar daca o sa fie ca inainte.violent si gelosstraight face

si inca ceva ce-i doi sunt prieteni foarte buni dar nu stiu unu de altu. ce fac?

Răspuns Câştigător
| xKaяikatuяix a răspuns:

Eu zic sa-ti urmezi inima happy!

Sa fi cu cine crezi tu ca il iubesti mai mult si care te iubeste si te intelege. N-are rost sa fi cu fostul daca ii violent sau gelos, sa fi cu cineva care te iubeste pentru cine esti, te intelege si care nu te va face sa suferihee hee...
Daca baiatul care te intelege si te iubeste are iubita, daca chiar te iubeste va renunta la ea pentru tine happy... Sa nu fi din nou cu barbatul sau baiatul care te-a facut sa suferi... Mergi mai departe si alegeti un baiat care nu te va intrista sau nu te va face sa suferi happy!

Sper ca te-am ajuat >:d

4 răspunsuri:
| MariPunk a răspuns:

In locul tau as renunta la amandoi,deoarece unul are prietena iar celalalt daca era doar gelos poate rezolvati voi cumva,dar daca e violent nici nu ar mai trebui sa te gandesti la el, chiar daca ti la el, imediat ce vei cunoaste pe altcineva o sa il uiti.

| onetwothree a răspuns:

Daca il iubesti si simti ca poti face asta, atunci intoarcete la fostul. Dar inainte de asta da-i de inteles ca daca mai este violent si la fel de gelos, iar il vei parasi. Doar tu stii ce ar trebui sa faci. Bafta!

| Mikiiiiiiiii a răspuns:

Amandoi. laughing
Nu te impaca cu fostul, supa reincalzita nu e asa de gustoasa. Si tipul alalalt are prietena deci... ideea.
Asa ca amdandoi si nici unul in acelasi timp.

| misell0022 a răspuns:

Pai sfatul meu e sa mergi mai departe, si eu am avut o iubita care avea o relatie de 3 ani cu cineva si am stat cu ea si iar s-a intors la fostul crezand k o sa se schimbe el, de fapt nu o sa se schimbe, si am stat asa cu ea cred ca 2 ani, ba venea la mine ba la el,eu am renuntat la ea da mai i se face dor de mine si ne mai intalnim cand are chef de nebunii, nu il lasa ca sa invatat cu el, la ce te-ai intoarce la unul care e agresiv cu tine? merita dragostea ta? chiar daca nu o sa mearga nici cu asta de acum nu-i nimic, mai sunt baieti, nu te rezuma doar la ei doi! pup