| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati sa ma lămuresc. Imi intarzie ciclul de 4 zile (azi a 4-a; sunt 34 de zile) avut contact sexual protejat, am verificat si stiu ca nu s-a rupt prezervativul. Cate șase sunt sa fie o sarcina?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se putea forma o sarcina este practic 0 (zero) sau altfel spus practic peste 99% imposibila, chiar si in cazul in care sexul protejat si terminat fara probleme/evenimente nedorite este intretinut in timpul PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. In afara perioadei fertile fiindca formare sarcinii atat d.p.d.v. teoretic cat si practic este aproape intotdeauna apreciata ca fiind imposibila, folosirea protectiei devine inutila. Multa sanatate!

| ririsa a răspuns:

Nu prea sunt sanse sa devii gravida din cele spuse de tine aici

| Frozencorn22 a răspuns (pentru ririsa):

Nici dacă odata a fost in ziua ovulației?