| Iulia8659 a întrebat:

va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti cum as putea sa ii spun unui baiat ca il plac pe mess pentru ca afara nu ma prea intalnesc cu el sa ii pot spune si eu zic ca este mai bine sa ii spun pe mess. sufar de prea mult timp vreau sa ii spun dar nu stiu cum.
fata in fata va zic ca nu prea am cum sa ii zic de aceea as prefera sa ii spun pe mess.

cel mai bun rasp primeste funda mersi:*

Răspuns Câştigător
| nicoletahatos a răspuns:

Pai.intai afla daca are prietena, si daca nu are atunci spune-i, dar prima data intreaba-l ce mai face, cum e la scoala, nu stiu intrebari de genul asta. apoi ii poti spune asa: am sa iti spun ceva ft important, dar te rog sa nu razi de mine si sa nu mai spui la nimeni! te plac foarte mult, si de cand te-am vazut am inceput sa tin la tine, dar mi-e foarte rusine si nu pot sa iti spun in fata.
si apoi astepti sa iti raspunda.
funda?

10 răspunsuri:
| i3Cookies a răspuns:

Parerea mea este sa faci asa. : nu ii spune ca il placi direct, incearca mai discret. nu incerca sa pui intrebarea des-intalnita : AI PRIETENA?, daca are prietena te va ignora dar nu ti-o va spune direct, insa daca nu are, si, si el simte ceva pentru. tine, vei vedea cate lucruri aveti in comun... dupa ce il intrebi in decurs de 1-2 saptamani, cateva lucruri, zilnic sa vorbesti cu el, atunci sa ii pui intrebarea, asa relatia va dura multhappy mersi, succes!

| AlexandraHristov a răspuns:

Iti plac fetele directe? Voiam sa iti spun ca te plac. Ce parere ai despre asta?

Si gata.

| Biencutza_3047 a răspuns:

Pai daca cunosti un prieten de-al lui spune-i "secretul" tau dar zii sa nu-l spuna (ca sa o faci pe smechera)...stii tu cum sunt baietii.pana la urma o sa-i zica

| xtina128 a răspuns:

Eu zic sa iti faci curaj si sa ii spui in fata ce ai de spus pe mess nu ii la fel, poate te considera o fata mult prea timida pentru. a spune lucrurilor pe fatabig grinsi chair daca insisti sa ii spui pe mess nu te stresa lucrurile vin de la sinewinking

| SimplePlanFanKarina23 a răspuns:

Mie nu-mi place felul asta de lucruri, sa-i spui pe mess.de ce nu icerci in schimb sa-i dai de inteles asta? Pe mess poti sa intri in vorba cu el si sa-l inviti sa iesiti undeva daca tot zici ca nu va prea vedeti. Daca accepta e deja un semn bun iar cand o sa fiti doar voi doi nu va mai trebui sa faci nimic, daca si el te place lucrurile o sa decurga de la sine, el sigur va prelua initiativa si tu nu vei mai avea de dat probe de curaj laughing
baftaa! happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce alergi după o iubire virtuală?
Pa, pa.

| gigiro a răspuns:

Tu il placi, dar el te place? Cum ar fi daca un baiat, oarecare, ar intra pe mess si ti-ar declara asa tam-nesam ca te place? Ai spune ca te agreseaza sau ti-ar face placere? Astfel de lucruri, se fac cu mult discernamant, nu ne aruncam asa " in valuri ". Si orice ai spune, romanii nu prea accepta ca fetele sa aiba initiativa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare o tampenie sa-i spui pe mess ca-l placiraised eyebrowsSpune-i in fata, altfel va crede ca faci misto de elwinking

| bolly a răspuns:

Pai.Cunosc sentimentul. si eu iti propun sa faci cumva sa va intalniti si sa ii spui fata in fata. pentru ca eu am patit asa. i-am zis unui baiat pe mess ca tin la el. si el a inceput sa rada. si cand ne-am intalnit nici nu ma mai bagat in seama. sad
Ar fi bine sa ii spui asta fata in fata sa-i vezi reactia si atunci iti dai seama daca si el tine la tine sau nu! Doar incearca sa faci cumva sa-ti fie tie bine si sa nu fi ranita happy
Bafta! love struck