| moftuliki a întrebat:

va rog sa ma ajutati vreau cat mai multe rasp sincere. happy chiar nu stiu dk renunt la baieti super frumosi( aproape perfecti din toate punctele de vedere care ar face orice ca eu sa fiu cu ei) pentru un baiat care am inceput sa stau cu el observ ca ma ubbe dar nu stiu baiatul asta nu e cine stie ce oricum e frumos love struck iar parinti mhei daca ar auzi de el ca provine dintr-o familie de oamnei nu prea instariti ar face urat sad. Eo provin dintr-o familie de avocati, judecatori, ofiteri si nu stiu dk ai mheu au pretentia sa gasesc un baiat pe masura mhea daca eu pot spone ca il ubbe si eu pe akest baiat. Da chiar nu stiu dk as fi in stare sa fac orice pentru el cu toate ca pentru mine e perfect da cateodata mi frica ca parinti mhei sa aud de el, stiind ca isi petrece timpul cu golani pe care el ii numeste tovaras si practic cateodata ma cam sperie el si tovarsi lui adica eu sunt obisnuita sa stau pe lg oamnei care sa vb frumos fara injuraturi si tot felul de lucruri. o data am vrut sa punem capat dar nu am putut ca tin la el, dar ma cam sperie gandul ca ai mhei vor afla de el si va iesi urat crying
Parinti mhei nu ar avea nimic impotriva lui daca le-as spone dar ei zic ca de pe urma lui nu mai pot termina fakultatea. sincer chiar nu pot sa il las am inceput sa il consider pe zi ce trece mai perfect :X e calm, tandru si mereu de partea mhea :X tot timpul m-a sustinut happy
va rog ajutor ce ati fake in locul mheu? mersi anticipat :*

Răspuns Câştigător
| SuKi2KirAi1 a răspuns:

L-as alege daca chiar il iubesc pentru el as face absolut totul sunt cam in aceeasi situatie de fapt am fost acum am termin at cu bine poate vei fi unpic trista dupa ce vor afla da nu-i nimic spune-le alor tai ca, chiar il iubesti

11 răspunsuri:
| dafa a răspuns:

Pune scoala pe primul loc!

| yuli10 a răspuns:

Cred ca ai alte probleme mai mari... de exemplu sa scrii corect gramatical ('nu' se scrie exact asa, ce vrea sa insemne "nu"? asa e la moda acum?, si in caz ca nu stiai 'perfect' nu are grad de comparatie, ca sa fie mai perfect pe zi ce trece), sa nu te mai lauzi atat, sa nu te mai contrazici ("iar parinti mhei daca ar auzi de el ca provine dintr-o familie de oamnei nu prea instariti ar face urat" sau "Parinti mhei nu ar avea nimic impotriva lui"? ca nu am inteles-o pe asta).

si nu am inteles, care e intrebarea? de ce ai atat de mare nevoie de ajutor? stii ca sunt altii care chiar au probleme?

maturizeaza-te!

| tremuriciiuliana a răspuns:

Sincer sunt pusa in situatia ta adica pot spune ca am fost si pana acum diferenta intre noi e ca eu stau cu bunici si la ei e o problema.la noi nu e vb nu numai de situatia financiara ci si de inteligenta, scoala.eu iti zic ce fac acum nu pot sa iti zic sa faci la fel.Persoana de langa mine e un baiat la fel ca al tau mai vagabont dar am reusit sa-l fac dupa bunul meu plac, incearca sal schimbi, schimbai prieteni asa am facut si eu...propune-i sa-si schimbe vocabularul daca nu vrea spune-i ca tie nu-ti place cum vorbeste.inlegatura cu parinti nici eu nu-i inteleg cred ca toti baieti cu bani is buni sau is destepti nu-i adevarat din contra cei saraci is mai cu capul pe umeri. spune-le parintilor tai despre el spune-le ca e un baiat bun propunele sa le prezinti baiatul vorbeste cu el sa se poarte frumos in preasma lor sa vezi ca vei reusi incearca sa nu alegi intre ei si el iti zic eu el vasuferi groaznic in urma acestui lucru daca te iubeste prietenul meu i-am zis doar sa luam o pauza pana clarificam lucrurile si a plans 2 zile cand la un moment dat ma suna mama lui ca nu mai stie ce sa faca cu el cu toate ca are 20 ma iubeste foarte mult vorbeste cu ei bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si traducerea?thinking

| Hombre a răspuns:

Incep cu o observatie chiar daca imi atrag antipatia. La scoala/facultate tot asa scrii cu prescurtarile si adaugarile inutile, cuvinte neterminate etc? Raspuns la intrebare.Ai baiatul care te ubbe chiar daca nu e cine stie ce dar e pe masura ta si nu pe masura avocatilor, judecatorilor, si ofiterilor, care pentru ei masura pentru akest baiat este situatia materiala. Iar tu fake ce carede mai ales dk e si super. Ei dracie m-am molipsit...

| Vizitiul a răspuns:

"Lauda de sine nu miroase a bine!"

| sy46 a răspuns:

As lua o carte de carte de gramatica in manawinking

| Zorro a răspuns:

Eu as zice sa iti asculti inima daca el te face fericita atunci totul e ok.probabil se va schimba si el in timp si ai tai au sa il accepte dar trebuie sa lupti pentru asta.deci fa ceea ce iti spune inima asa macar nu o sa regreti mai tarziu

| love156471 a răspuns:

Daca u iubesti acel baiat cred ca ai face orice pentru el asa ca succes si cred ca parinti tai te.ar intelege incearca sa vorbesti cu ei :* pup mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi incepe cu o rugaminte la tine ca sa scrii intrebarile in "limba romana", pe intelesul tuturor, modul in care scrii tu, face aproape imposibila citirea, de o persoana care "n-a invatat" acest limbaj codificat, folosit de tinerii care se cred emancipati.
Este un sfat bun si sper ca sa nu te superi, dar prefer sa nu ma chinui nici eu, nici altii care incearca sa-ti fie de ajutor.
Acum raspunzand la problema ta, cred ca ar trebui mai intai sa-i comunici actualului tau prieten ca, vocabularul pe care-l foloseste nu este adecvat pentru un om care vrea sa razbeasca in viata. Vulgaritatile nu sunt bune si ele ti-ar putea strica si tie, pentru ca este posibil ca sa incepi si tu sa vorbesti ca el ori ca prietenii lui si asa n-ar arata de loc bine, mai ales intr-o familie ca cea pe care ne-ai prezentat-o si din care faci si tu parte.
Nu are importanta cat de instarita este familia lui, pentru ca omul este valoros prin calitatile sale si nu raspunde pentru statutul social al parintilor ori a rudelor lui.
Daca tii la el, atunci este cazul sa-l cizelezi, daca se lasa modelat si daca nu, este bine sa renunti la el pentru ca, pe viitor, va fi o frana in calea dezvoltarii tale si acest lucru nu este de loc pozitiv.
Cumva de contrazici in intrebarea ta, mai intai spui ca parintii tai nu stiu despre relatia cu acel baiat, iar mai apoi explici ca, parintii tai apreciaza ca, din cauza lui tu nu ai mai termina facultatea, ori aceasta situatie chiar ca ti-ar fi potrivinica. Daca cineva te iubeste trebui sa te sprijine in aspiratiile tale si sa fie mandru de tine si de realizarile tale. Este bine sa te gandesti profund la aceste lucruri si apoi sa hotarasti ce este cel mai bine pentru tine.
Si eu sunt jurista si stiu cat trebuie sa muncesti ca sa termini o facultate si ca sa te afirmi profesional si tu trebuie sa faci acest lucru pentru a-ti pune in valoare calitatile si a deveni omul care ai fost destinat sa fii.
Imi pun intrebarea daca tu chiar il iubesti pe acel baiat, pentru ca obiectiv vorbind, nu-l consideri "rupt din soare", ori daca esti indragostit, tot ce face si tot ce vezi la omul iubit este fascinant, te incanta si crezi ca el este unicul pe pamant pentru tine, asa ca este bine sa te gandesti si la acest aspect.
Eu iti doresc sa fii sanatoasa, sa fii iubita de oameni care sa te merite si sa ajungi sa reuseti in tot ce-ti doresti. Un gand bun si fii obiectiva cu tine si cu prietenul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba provii dintr-o familie de intelectuali daca tu scrii in halul asta. pun pariu ca parintii sunt mandri de tine si cred ca nimeni nu este de nasul fiicei lor. ar trebui sa se mai gandeasca.