| rizbytzu a întrebat:

Va rog sa nu radeti de mine pentru ca sunt la inceput. Eu cu prietena mea dorim sa facem un test de sarcina in urma unui accident petrcut acum 2 luni. Cm i-a venit de doua ori pana acum ar acum cam peste 4-5 zile ar trebui sa isi faca aparitia cel de al 3. Noi chiar si in conditiile astea dorim sa efectuam un test dar nu il puteam face dimineata deoarece mama ei e mereu acasa si ar fi destul de complicat si prea riscant. Daca l-am cumpara pe cel mai bun ar putea sa ne indice raspunsul corect chiar daca e facut pe la 2-3? ( incidentul cansta in faptul ca penisul meu i-a atins intrarea vaginului dar fara sa ejaculez, dansa a lua pilula de a 2 zi dupa cateva ore si cm de atunci ori este in cantitate mai mica ori mai inchis la culoare )

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Doctoru_7315 a răspuns:

Daca are menstruatie nu e insarcinata. Cand nu are menstruatie in periaoda cand ar trebui, atunci sunt semne de o posibila sarcina. Sangele ce iese la menstruatie se opreste la embrion, nu mai coboara.

| rizbytzu explică (pentru Doctoru_7315):

Prietena mea nu are un cm mestrual regulat, are diferente de 2-3 zile dar de fiecare data i-a venit exact cand se astepta

| Doctoru_7315 a răspuns (pentru rizbytzu):

Cum ziceam, cand e vreo posibila sarcina, nu are menstruatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca e mama ei acasa ce? Banuiesc ca nu sta dupa curu' ei cand se duce la baie...si in fond, ce e asa complicat sa te pisi pe o bucata de plastic sau din ce-o fi facut un test din ala de sarcina.

Răspuns utilizator avertizat