| Bobub a întrebat:

Bună, va rog un sfat, menstruația trebuia sa îmi vina pe 10 azi suntem în 18, ce se petrece? Am facut acum 3 /4zile test și era negativ, țin sa menționez ca actul sexual nu a fost protejat

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

Orice test facut inainte de 21 de zile, de la ultima partida sexuala este facut incorect si va arata eronat.

| Madaxo97 a răspuns:

Când a avut loc actul sexual? A fost cu ejaculare înăuntrul sau în afara? Testul se face la 21 zile de la ultimul contact sexual neprotejat.

| Miruna333 a răspuns:

Intarziere se pune de la 2 saptamani incolo, Iar test faci la 21 de zile de la contact. Menstruatia intarzie din N motive, nu inseamna ca este vorba automat de o sarcina