| AdinaCrissa a întrebat:

va rooooog ajutati-ma! FUNDAAA crying(( nu imi mai vin nicio pereche de pantaloni scurti nici fustele si am o multime pe care am dat o gramada de bani. nu stiu ce sa faccrying m-a latit in solduri. toata lumea imi spune ca m-am ingrasat, si ca am burtica. ce sa fac sa "slabesc" in solduri? pentru burta fac abdomene, dar pentru solduri? va rog dati-mi un sfat. Am 14 ani, 1, 68 si 53 de kg. FUNDAAA! L(([scuzati categ. dar sunt disperata nimic nu imi mai vine]

Răspuns Câştigător
| aliybella a răspuns:

Sunt niste exercitii... e cam greu sa slabesti in solduri crede-ma. stai intinsa pe jos intr-o parte. picioru pe care stai il tii arcuit si celalalt il ridici tinand laba piciorului dreapta, faci asta de mai multe ori cu fiecare picior si incerci sa ridici cat mai sus si picioru sa fie cat mai drept. eu asa am facut si am slabit, cauta pe google exercitii pentru solduri daca nu te descurci. si app abdomenele nu o sa-ti dea burta jos, incearca sa mananci mai putina paine si sa nu mai mananci seara delocwinking

5 răspunsuri:
| lauracraciun a răspuns:

Huh.stiu cum e si e foarte greu.am avut si eu o gramada de blugi si fuste si pantaloni scurti pe care i-am dat unei fete care avea nevoie oarecum. dadusem si eu o gramada de bani insa asta estestraight face. mergi mai departe sau poti face schimb cu altcineva.tu ini dau fuste sau pantaloni si ea iti da bluza.crede-ma stiu din propria experienta in solduri nu prea poti slabi indestul incat sa incapi inapoi in pantalonistraight face.te-ai latit pentru c esti intr-o perioada in care te dezvolti mai multstraight face.eu asa am facut am facut schimbbig grinbig grinbig grinbaftastraight face

| bamse a răspuns:

In primul rand calmeaza-te. Ai o proportie buna si nu e nevoie sa intri in panica. Eu am 28 de ani si pana acum " gura lumii" nu m-a ajutat, asa ca nu trebuie sa te gandesti la ce zice lumea. Insa este foarte bine ca vrei sa faci sport. Iti sugerez sa intri pe youtube si sa cauti filmulete de aerobic, pe care le poti face acasa. Cauta pe youtube- sparkpeople.com exercitiile lui nicole-. Dar sunt si altele foarte bune. O sa gasesti si multe exercitii pentru coapse, solduri

| SilviaBlur a răspuns:

Din cate stiu, la modele se calculeaza cu -20 din inaltime. De exemplu, daca ai 1, 68, 48 de kg ar trebui sa fie un minim. Iar ca om obisnuit, se calculeaza cu -10, deci ar trebui sa ai 58 kg. Tu esti intre, ceea ce inseamna ca esti bine proportionata. Totusi, cel mai important este sa te simti bine in pielea ta. Iar daca vrei sa slabesti, incearca sa bei ceai verde si sa renunti la paine (sau eventual inlocuieste painea alba cu painea neagra). Sper sa ai rezultate bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey, http://youtu.be/K-x1Ue32BAs cauta pe youtube mai multe,. lool, uh ai 14 ani si la o intrebare mai sus 15. s-a dus un an peste noapte :))) lool copii.

| NickeyLoveBibb a răspuns:

Nu vreau sa fiu nesimtit dar slabiti mai fetelor laughing... treci la alergat pe stadion tongue daca vrei sa fii din nou "sexy" tongue