| anonim_4396 a întrebat:

Vara asta m-am intalnit cu un baiat din clasa mea, insa ne-am despartit, desi poate mai simt ceva pentru el. Acum vorbim pur si simplu ca niste prieteni, dar am observat ca a inceput sa vorbeasca mai mult si mai des cu cea mai buna prietena a mea. Ma cam deranjeaza acest lucru, cred ca el o simpatizeaza dar nu vreau sa le spun nici unuia dintre ei ca sa nu ma creada paranoica..Totusi ce as putea face?

3 răspunsuri:
| syd a răspuns:

Sa incerci sa nu te superi daca vor fi impreuna. Si da stiu ca e dureros si da, stiu ca poate iti vine sa injuri sau sa te dai cu capu de toti peretii si daca a fost o relatie serioasa intre tine si el incearca sa nu faci ceva gresit caci poate ai putea strica prietenia intre tine si cealalta fata. Daca nu a fost nimic serios treci pestehappy

| victorandrei a răspuns:

Ai putea sa te impaci cu ideea ca pot fi impreuna.

| CrazyKiss a răspuns:

Uita-l! In primul rand "ea" nu este cea mai buna prietena a ta, daca ar fi, ar sti ca tie inca iti mai place de el, si nu ar mai vorbi cu el. Daca el deja se gandeste la alta inseamna ca pentru el esti doar o prietena si nimic mai mult. Vorbeste cu "prietena" ta si spune'i ce simti.Vei vedea pe parcurs ce se intampla, desi nu merita nici unul sa le vorbesti! Parerea mea. Good Look!:**