| anonim_4396 a întrebat:

Vara trecuta am cunoscut un baiat de care mi-a placut foarte tare, eram foarte buna prietena cu verisoara lui si din aceasta cauza a aflat ca imi place de el, dupa cateva saptamani dupa ce a aflat am iesit o data cu el insa am discutat ca intre amici si nimic mai mult de atunci am mai tinut foarte putin legatura cu el la telefon.parintii mei sunt oarecum prieteni cu ai lui si din cate am inteles de la mama lui eram putin cam mica pentru el, este o diferenta de4 ani intre noi in prezent am 17 ani. de atunci nu am mai tinut legatura cu el.anul acesta o asa zisa prietena s-a cuplat cu el stiind ca eu inca mai am o mare atractie pentru el si de o luna sunt impreuna.am iesit de cateva ori cu ei afara insa am observat ca se fereste sa stea aproape de ea sau sa o sarute in prezenta mea, si el se uita putin cam insistent la mine insa doar atat. acum cateva zile mama lui a cam inceput sa bata niste apropouri ca i-ar place de mine si din cate stiu el discuta orice cu ea. m-am gandit sa vorbesc cu el insa nu stiu ce asi putea sa-i spun.nu stiu ce asi putea sa fac? stiu ca nu este bine sa ma bag in relatii dar chiar imi place foarte mult de el. ce sfaturi imi dati? ce ati face in situatia mea.

3 răspunsuri:
| LostInBubble a răspuns:

Daca el avea o atractie fata de tine nu crezi ca iti spunea? De ce s-ar cupla cu o prietena de-a ta?
Ii poti spune ca tu inca il placi si nu vrei sa-l pierzi ca amic.
Vezi ce-ti va spune.

| Dafq a răspuns:

Intai de toate si tu ai dreptul sa fi fericita ...gandeste.te si la tine! Daca e sa fie al tau cu siguranta iti vei da seama, nu uita ca ce cred altii nu conteaza daca tu vrei sa faci asta. go on! trust mewinking

| dnak a răspuns:

Daca iti place de el... spune-i caci nu ai nimic de pierdut