| anonim_4396 a întrebat:

Vara trecuta am cunoscut un baiat de care mi-a placut foarte tare, eram foarte buna prietena cu verisoara lui si din aceasta cauza a aflat ca imi place de el, dupa cateva saptamani dupa ce a aflat am iesit o data cu el insa am discutat ca intre amici si nimic mai mult de atunci am mai tinut foarte putin legatura cu el la telefon.parintii mei sunt oarecum prieteni cu ai lui si din cate am inteles de la mama lui eram putin cam mica pentru el, este o diferenta de4 ani intre noi in prezent am 17 ani. de atunci nu am mai tinut legatura cu el.anul acesta o asa zisa prietena s-a cuplat cu el stiind ca eu inca mai am o mare atractie pentru el si de o luna sunt impreuna.am iesit de cateva ori cu ei afara insa am observat ca se fereste sa stea aproape de ea sau sa o sarute in prezenta mea, si el se uita putin cam insistent la mine insa doar atat. acum cateva zile mama lui a cam inceput sa bata niste apropouri ca i-ar place de mine si din cate stiu el discuta orice cu ea. m-am gandit sa vorbesc cu el insa nu stiu ce asi putea sa-i spun.nu stiu ce asi putea sa fac? stiu ca nu este bine sa ma bag in relatii dar chiar imi place foarte mult de el. ce sfaturi imi dati? ce ati face in situatia mea.te rog frumos TPU posteaza si intrebarea mea:*

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Varsta e ok. Daca se jeneaza sa se manifeste fata de tine inseamna ca nu-i esti indiferenta. Daca nu te simti in stare sa-i vorbesti deschis, atunci deschide o cale spre a fi mai mult impreuna. Cere-i ajutorul in vreo privinta, roaga-l sa te insoteasca undeva, chestii de genul asta.Si vezi cum sta treaba.

| RemusAndrei a răspuns:

Poi in primul rand incearca sa-l cunosti, sa stai de vorba cu el, mai povestiti faze haioase si dupa ii arati PUTZAAAA!

| crackk a răspuns:

Ignora chestii si comentarii cum ti-a lasat asta laughing Eu zic sa te bagi, daca ti-a zis maicasa chestia asta inseamna ca a vorbit-o inainte cu el thinking te ajuta, nu ai nimic de pierdut sa te bagi big grin cu toate ca nu e frumos fata de prietena ta, dar daca ea stia ca il placi nu trebuia sa faca asta. Deci nu e prietena. bafta la ce ai de facut happy

| Evca a răspuns:

Daca-ti place de el.....arata-i asta prin niste semne si el singur asta va intelege.

| dnak a răspuns:

Daca iti place de el. spune-i