| andrada9999 a întrebat:

Vara trecuta am cunoscut un baiat de care mi-a placut foarte tare, eram foarte buna prietena cu verisoara lui si din aceasta cauza a aflat ca imi place de el, dupa cateva saptamani dupa ce a aflat am iesit o data cu el insa am discutat ca intre amici si nimic mai mult de atunci am mai tinut foarte putin legatura cu el la telefon.parintii mei sunt oarecum prieteni cu ai lui si din cate am inteles de la mama lui eram putin cam mica pentru el, este o diferenta de4 ani intre noi in prezent am 17 ani. de atunci nu am mai tinut legatura cu el.anul acesta o asa zisa prietena s-a cuplat cu el stiind ca eu inca mai am o mare atractie pentru el si de o luna sunt impreuna.am iesit de cateva ori cu ei afara insa am observat ca se fereste sa stea aproape de ea sau sa o sarute in prezenta mea, si el se uita putin cam insistent la mine insa doar atat. acum cateva zile mama lui a cam inceput sa bata niste apropouri ca i-ar place de mine si din cate stiu el discuta orice cu ea. m-am gandit sa vorbesc cu el insa nu stiu ce asi putea sa-i spun.nu stiu ce asi putea sa fac? stiu ca nu este bine sa ma bag in relatii dar chiar imi place foarte mult de el. ce sfaturi imi dati? ce ati face in situatia mea. ma gandeam sa ii dau un mesaj ceva, dar nu stiu daca este bine.

Răspuns Câştigător
| B3b3Bo55 a răspuns:

Baby prietena ta chiar daca shtia ca uh simti ceva pentru el (daca putem sa spunem asa) dar mai stia ca nu se cupleaza cu tine nah ma gandesc ca i'ai explicat cum stau treburile.k nah crede ca esti prea mica pentru el si chesti d'astea in fine... de asta s-a combinat cu el acum ce pot sa zic chiar daca i'ar place de tine ar trebui sa astepti sa vezi cum decurg treburile intre ei 2 sti n'ar fi frumos sa te bagi peste o prietena thinking da. daca nu o cunosteai oh go on era altceva laughing dar asa totusi iti e prietena sfatul meu e sa mai astepti si daca chiar te intelegi asa bine cu maicas'a ai putea sa ii spui ei cand mai stati la discutzii k iti place de el si nah atunci ea clar o sai spuna lui si se rezolva toate chestile dar ink cv cand ii spui k iti place de el sai mai spui si ca nu sti cum sa faci k nu vrei sa te bagi peste prietena ta thinking si atunci o sa fie totul bine daca chiar ii place de tine o lasa pe ea si vine la tine :*

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Concret, ei formeaza o pereche si ar fi bine sa-i lasi in pace.

| catosp a răspuns:

Inca o fraza si concura cu rezumatu' romanului ION.

| unknownn a răspuns (pentru catosp):

Poate introducerea rezumatului.

| loma a răspuns:

Daca iti place asa de mult de el lipta pentru dragostea lui ...si daca nu o s-o faci mai incolo o sa-ti para rau ...eu as zice sa-l inviti undeva si asa o sa puteti sta de vorba, si daca nu te placi stai linistita sunt destiu baieti pe planeta

| NoRegrets96 a răspuns:

Dupa parerea mea tu ar trebui sa vb cu el si sa ii spui ce simti! nu ar trebui sa te gandesti la prietena ta deoarece daca stia ca il placi nu s-ar fi combinat cu el. asta dovedeste ca nu iti este prietena asa ca trebuie sa treci sa-l abordezi pe baiat!
succes si sa ne zici ce ai facut cu baiatu'.

| andrada9999 explică:

Lukkylu nu prea ştiu cum sa-l abordez, ce sa ii spun si imi este cam aiurea pentru ca ştie ca stiu ca este cu acea fata, si poate va crede ca sunt pusa de ea. PorumbitaTeodora, cred ca glumeştilaughing. Va multumesc pentru sfaturi:*!

| PorumbitaTeodora a răspuns:

Du-te la el si pune-i tot felul de intrebari despre :ai vrea sa fim impreuna?, ce iti place la mine? ....gen din astea de intrebari si sa vezi ca pana la urma o sa se rezolve iti zic sigur! laughing)))